Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – czy to możliwe?

POŻYCZKI Opublikowano: 18.06.2021

Jak podaje portal Total Money, Polacy najczęściej biorą pożyczki na zakup sprzętu RTV i AGD, remont mieszkania, zakup domu bądź działki, regulację bieżących opłat, edukację dzieci i spłatę długów. Ostatni problem jest najtrudniejszy do rozwiązania – firmy spoza sektora bankowego nieczęsto się decydują na udzielanie finansowania osobom o nieuregulowanej historii kredytowej. Sprawdzamy, czy pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to dobry pomysł i jakie są możliwe wyjścia z trudnej sytuacji.

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem – sprawdź, jakie masz możliwości

Wielu wiodących i zaufanych pożyczkodawców przed udzieleniem finansowania sprawdza wiarygodność klientów w Krajowym Rejestrze Długów, Biurze Informacji kredytowej, a także Biurze Informacji Gospodarczej. Procedura ta ma na celu zabezpieczenie obu stron umowy. Pożyczkobiorca nie ryzykuje kolejnym negatywnym zapisem do rejestru, natomiast firma pożyczkowa nie naraża się na straty związane z problemami finansowymi klienta.

Nie oznacza to jednak, że pożyczka dla zadłużonych z komornikiem nie jest możliwa. Osoby, które nie mają płynności finansowej mogą zdecydować się na jedną z dwóch możliwości.

1. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem pod zastaw

Choć wiele produktów finansowych, oferowanych przez firmy pozabankowe, nie jest dostępnych dla zadłużonych, to mogą oni skorzystać z pożyczki pod zastaw samochodu lub nieruchomości. Warto podkreślić, że z tego rozwiązania mogą skorzystać jedynie klienci, którzy nie zostali pozbawieni praw do danej własności przez komornika.

2. Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem pod weksel

Pożyczka pod weksel to rodzaj zobowiązania podejmowanego przez dwie prywatne osoby. Szczegóły umowy są ustalane pomiędzy zainteresowanymi, a na sporządzonym wekslu muszą znaleźć się takie informacje jak:

  • dane osobowe dłużnika, data i podpisy obu stron transakcji,
  • pożyczkobiorca (trasant) musi zadeklarować, że będzie spłacał zobowiązanie w wyznaczonym terminie,
  • należy również wpisać termin i formę spłaty zadłużenia.

O pożyczce pod weksel pisaliśmy w jednym z naszych wcześniejszych artykułów.

Czy pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to dobre rozwiązanie?

Jeżeli mamy kilka zobowiązań finansowych, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić, kolejna pożyczka może tylko nakręcić spiralę zadłużenia. Warto wówczas zgłosić się do firmy pożyczkowej, poinformować ją o problemach i ułożyć ze specjalistami realny plan działania. Dobrym pomysłem może się również okazać konsolidacyjna pożyczka dla zadłużonych z komornikiem, czyli kredyt udzielany przez banki na spłatę innych zobowiązań.

W razie przyszłych problemów finansowych zachęcamy do korzystania z ofert pożyczkodawców, którzy rozbijają zadłużenie na wiele niskich, łatwych do spłacenia rat. Taki jest produkt finansowy od TAKTO Finanse, pożyczamy nawet 12 tysięcy złotych, które rozkładamy na 40 części. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowymi doradcami.

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni