Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka hipoteczna – co to jest i kiedy można o nią wystąpić?

POŻYCZKI Opublikowano: 30.03.2020

Zgodnie z analizą rynku pożyczek konsumenckich z 2019 roku, wartość rynku pożyczek wynosi ponad 6 mld złotych. O około 2-3 mln klientów rywalizuje ponad 400 podmiotów. Do najpopularniejszych sposobów uzyskania gotówki należą rozmaite kredyty i pożyczki. Istnieje jednak oferta, która wyraźnie wymyka się najpopularniejszym schematom finansowania – pożyczka hipoteczna. Co to jest i kiedy warto rozważyć taki rodzaj zobowiązania?

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna – co to oznacza?

W mowie potocznej pojęcia kredytu i pożyczki często traktujemy jako jedno, nierzadko używając ich zamiennie. Należy jednak pamiętać, że finansowy żargon jest bardzo precyzyjny – kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to dwa zupełnie inne zobowiązania finansowe, które łączy jednak wspólny pierwiastek zastawionej hipoteki.

Kredyt hipoteczny jest zaciągany na zakup domu bądź mieszkania, w którym nabyta nieruchomość stanowi dla banku zabezpieczenie materialne. Warto pamiętać, że wnioskowana kwota nie może stanowić 100% ceny nieruchomości. Aby zmniejszyć ryzyko natrafienia na nierzetelnego pożyczkobiorcę, banki dostosowują warunki pożyczki do tzw. wkładu własnego. Wynosi on co najmniej 10%, a jego wartość determinuje koszty i wysokość pozostałej części kredytu.

W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka hipoteczna nie musi zostać przeznaczona na wydatki związane z zakupem bądź odnowieniem nieruchomości. Cel ich spożytkowania może być niemal zupełnie dowolny – nie może jednak służyć do inwestycji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 

 

 

Pożyczka hipoteczna działa niczym kredyt

Mechanizm, na podstawie którego banki przyznają pożyczkę hipoteczną, jest bliźniaczo podobny do kredytu. Gwarantem realizacji umowy staje się sama nieruchomość – jednakże, nie może być ona obciążona inną pożyczką bądź kredytem hipotecznym.

Ze względu na stabilny charakter owego zabezpieczenia, pożyczka hipoteczna cechuje się zauważalnie niższym oprocentowaniem i rozciągnięciem rat na znacznie dłuższy okres. W zależności od oferty danego banku, maksymalna wysokość pożyczki hipotecznej oscyluje w granicach 60-70 procent. Samo zobowiązanie jest najczęściej udzielane na okres 20 lat.

Ze względu na relatywnie niskie ryzyko podejmowanego zobowiązania, pożyczki hipoteczne obciążone są niewielkim oprocentowaniem rocznym, wynoszącym zazwyczaj do kilku procent w skali roku. Zestawienie powyższych czynników jednoznacznie obrazuje, że pożyczka hipoteczna może być najbardziej korzystnym źródłem finansowania w przypadku kosztownych inwestycji.

Nie możesz wziąć pożyczki hipotecznej? Postaw na pożyczkę długoterminową!

Niestety, nie każdy ma możliwość złożenia wniosku o ten typ pożyczki. W sytuacji, w której nie przysługuje Ci możliwość aplikowania o pożyczkę hipoteczną, skorzystaj z oferty TAKTO Finanse. To długoterminowa umowa, w ramach której możesz wystąpić o nawet 12 000 złotych, które spłacisz w dogodnych 42 ratyach. Przekonaj się sam, że pożyczka ratalna to rozwiązanie, które bez trudu włączysz w domowy budżet.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni