Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka hipoteczna – co to jest i kiedy można o nią wystąpić?

POŻYCZKI Opublikowano: 30.03.2020

Zgodnie z analizą rynku pożyczek konsumenckich z 2019 roku, wartość rynku pożyczek wynosi ponad 6 mld złotych. O około 2-3 mln klientów rywalizuje ponad 400 podmiotów. Do najpopularniejszych sposobów uzyskania gotówki należą rozmaite kredyty i pożyczki. Istnieje jednak oferta, która wyraźnie wymyka się najpopularniejszym schematom finansowania – pożyczka hipoteczna. Co to jest i kiedy warto rozważyć taki rodzaj zobowiązania?

Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna – co to oznacza?

W mowie potocznej pojęcia kredytu i pożyczki często traktujemy jako jedno, nierzadko używając ich zamiennie. Należy jednak pamiętać, że finansowy żargon jest bardzo precyzyjny – kredyt hipoteczny i pożyczka hipoteczna to dwa zupełnie inne zobowiązania finansowe, które łączy jednak wspólny pierwiastek zastawionej hipoteki.

Kredyt hipoteczny jest zaciągany na zakup domu bądź mieszkania, w którym nabyta nieruchomość stanowi dla banku zabezpieczenie materialne. Warto pamiętać, że wnioskowana kwota nie może stanowić 100% ceny nieruchomości. Aby zmniejszyć ryzyko natrafienia na nierzetelnego pożyczkobiorcę, banki dostosowują warunki pożyczki do tzw. wkładu własnego. Wynosi on co najmniej 10%, a jego wartość determinuje koszty i wysokość pozostałej części kredytu.

W przeciwieństwie do kredytu, pożyczka hipoteczna nie musi zostać przeznaczona na wydatki związane z zakupem bądź odnowieniem nieruchomości. Cel ich spożytkowania może być niemal zupełnie dowolny – nie może jednak służyć do inwestycji związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 

Pożyczka hipoteczna – co to jest i kiedy można o nią wystąpić?

 

 

Pożyczka hipoteczna działa niczym kredyt

Mechanizm, na podstawie którego banki przyznają pożyczkę hipoteczną, jest bliźniaczo podobny do kredytu. Gwarantem realizacji umowy staje się sama nieruchomość – jednakże, nie może być ona obciążona inną pożyczką bądź kredytem hipotecznym.

Ze względu na stabilny charakter owego zabezpieczenia, pożyczka hipoteczna cechuje się zauważalnie niższym oprocentowaniem i rozciągnięciem rat na znacznie dłuższy okres. W zależności od oferty danego banku, maksymalna wysokość pożyczki hipotecznej oscyluje w granicach 60-70 procent. Samo zobowiązanie jest najczęściej udzielane na okres 20 lat.

Ze względu na relatywnie niskie ryzyko podejmowanego zobowiązania, pożyczki hipoteczne obciążone są niewielkim oprocentowaniem rocznym, wynoszącym zazwyczaj do kilku procent w skali roku. Zestawienie powyższych czynników jednoznacznie obrazuje, że pożyczka hipoteczna może być najbardziej korzystnym źródłem finansowania w przypadku kosztownych inwestycji.

Nie możesz wziąć pożyczki hipotecznej? Postaw na pożyczkę długoterminową!

Niestety, nie każdy ma możliwość złożenia wniosku o ten typ pożyczki. W sytuacji, w której nie przysługuje Ci możliwość aplikowania o pożyczkę hipoteczną, skorzystaj z oferty TAKTO Finanse. To długoterminowa umowa, w ramach której możesz wystąpić o nawet 12 000 złotych, które spłacisz w dogodnych 40 ratach. Przekonaj się sam, że pożyczka ratalna to rozwiązanie, które bez trudu włączysz w domowy budżet.

 


Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim