Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka leasingowa – co to jest i kto może z niej skorzystać?

POŻYCZKI Opublikowano: 12.03.2021

Każdy osoba prowadząca działalność gospodarczą może znaleźć się w sytuacji, w której nagle będzie potrzebować dodatkowych środków finansowych na zakup sprzętu niezbędnego do funkcjonowania firmy. Pierwszym podjętym krokiem powinno być wykorzystanie typowych instrumentów płynnościowych, takich jak obniżenie kosztów stałych. Ale co zrobić, jeśli te działania okażą się niewystarczające? Warto zastanowić się nad pożyczką leasingową. Co to jest i kiedy należy rozważyć ten rodzaj zobowiązania?

Pożyczka leasingowa a leasing – co to oznacza?

Choć terminy „pożyczka leasingowa” i „leasing” mogą wydawać się tożsame, ich znaczenia w finansowej terminologii wyraźnie się różnią. Leasing jest alternatywną dla kredytu formą finansowego wsparciam otrzymywanego na rozwój firmy. Leasingobiorca dostaje prawa do korzystania z przedmiotów, które nie są jego własnością, w zamian za opłacanie miesięcznych rat oraz ewentualnych wydatków związanych z eksploatacją przedmiotu umowy.

Natomiast pożyczka leasingowa to finansowanie, które łączy cechy kredytu i leasingu. Przedsiębiorca staje się właścicielem otrzymanego sprzętu, dzięki czemu może dokonać odpisów amortyzacyjnych, a do comiesięcznych rat nie zostaje doliczony podatek VAT. Co więcej, przy wnioskowaniu o leasing należy pamiętać o wymaganym wkładzie własnym, natomiast pożyczka leasingowa umożliwia pełne sfinansowanie inwestycji. 

Pożyczkę leasingową i leasing odróżnia od siebie również czas trwania umowy. Umowa pożyczki może zostać zawarta na dowolny okres. W przypadku leasingu musimy liczyć się ze zobowiązaniem na minimum 2-3 lata.

Kto może skorzystać z pożyczki leasingowej i na co ją wziąć?

Pożyczka leasingowa może służyć zakupowi rozmaitych środków trwałych, m.in.:

  • samochodów dostawczych i osobowych,
  • maszyn rolniczych,
  • profesjonalnego sprzętu medycznego,
  • narzędzi IT,
  • nieruchomości.

Pożyczki leasingowej udziela nie bank, a firma leasingowa, co sprawia, że procedury formalne są maksymalnie uproszczone i przyspieszone. Pożyczka leasingowa jest dostępna dla przedsiębiorców, działających w dowolnym sektorze gospodarki. Właściciele firm, którzy korzystają z funduszy UE, mogą sięgnąć po wyjątkowo intratną pożyczkę leasingową pod dotacje, ponieważ zakup środka trwałego umożliwia im uzyskanie dofinansowania.

Pożyczka leasingowa nie spełnia Twoich oczekiwań?

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale pożyczka leasingowa nie jest dla Ciebie? Od 2012 roku udzielamy finansowania osobom, które znalazły się w kryzysowej sytuacji finansowej lub potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki na rozwinięcie pasji czy spełnienie marzeń. Oferujemy elastyczną pożyczkę dostępną przez internet.

Możesz ubiegać się nawet o 12 tysięcy złotych wsparcia, które rozłożymy na 40 wygodnych do spłacenia rat. Przy składaniu wniosku musisz przygotować dowód osobisty oraz oświadczenie o dochodach, wynoszących co najmniej 500 zł miesięcznie. Skontaktuj się z doradcą finansowym TAKTO Finanse i ciesz się pieniędzmi na Twoim koncie już w 15 minut.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni