Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na dowolny cel – dlaczego jest tak istotna?

POŻYCZKI Opublikowano: 07.07.2022

Osoby, które planują ubiegać się o pożyczkę długoterminową, najczęściej decydują się na pozyskanie pieniędzy od rodziny i znajomych lub skorzystanie z oferty przedsiębiorstwa pożyczkowego lub kredytu bankowego. Warto podkreślić jednak, że nie wszystkie produkty finansowe mogą być przeznaczone zgodnie z naszymi potrzebami. Dlaczego warto upewnić się, że wybrana przez nas oferta to pożyczka na dowolny cel? Zapraszamy do lektury.

Jak działa pożyczka na dowolny cel?

Możliwość swobodnego przeznaczenia uzyskanych środków jest ściśle związana z charakterem umowy. Temat ten poruszaliśmy w jednym z naszych wpisów blogowych, dotyczących różnic pomiędzy pożyczką a kredytem. Warto pamiętać, że udzielane przez banki kredyty nie są pożyczką na dowolny cel, lecz muszą być przeznaczone na określony zakup. Przykładem takiego produktu finansowego jest kredyt hipoteczny (udzielany na zakup domu czy mieszkania) czy finansowanie zakupu poprzez system ratalny.

Należy podkreślić również, że pożyczka na dowolny cel, oferowana przez przedsiębiorstwo finansowe, trafia bezpośrednio na Twoje konto bankowe. W przypadku kredytów bankowych, odbiorcą środków jest sprzedawca (np. deweloper czy sklep z elektroniką) – wnioskowane środki nie trafiają wówczas do kredytobiorcy, który staje się niejako pośrednikiem w transakcji. Warto mieć również na względzie, że prawidłowe rozliczenie udzielonego przez banku kredytu może wiązać się z pewnymi utrudnieniami.

Pożyczka na dowolny cel a kredyt celowy

Jednym z przypadków, gdy udzielany przez bank kredyt celowy trafi bezpośrednio na konto wnioskodawcy, jest podjęcie kredytu na wykończenie mieszkania. Oferta ta może występować zarówno jako część składowa zaciągniętego kredytu hipotecznego, jak i oddzielny produkt finansowy. Rozważając podjęcie takiego zobowiązania warto pamiętać, że bank wymaga przygotowania kosztorysu, określającego zakres wydatków na poszczególne cele.

Otrzymany od banku kredyt na wykończenie mieszkania wiąże się ze znacznie większą liczbą formalności, niż miałoby to miejsce w przypadku szybkiej, przekazywanej na konto w tym samym dniu pożyczki na dowolny cel. Przede wszystkim, bank może wymagać dokładnego rozliczenia zaciągniętego kredytu, takie jak faktury za zakup materiałów budowlanych i sprzętu AGD czy rozliczenie umów za wykonane przez majstrów prace budowlane. Taka forma umowy może być szczególnie niekorzystna w przypadku, gdy wyposażamy mieszkanie w sprzęty z drugiej ręki, na które nie została sporządzona umowa sprzedaży.

Wybierz pożyczkę na dowolny cel od TAKTO Finanse

Szukasz produktu finansowego, który będziesz mógł zarządzać tak, jak Ci pasuje? Zapoznaj się z naszą pożyczką długoterminową, która może opiewać na kwotę od 1 000 do aż 12 000 złotych. W trosce o Twój budżet domowy, umożliwimy Ci rozłożenie spłaty na dogodny okres, wynoszący od 6 do aż 42 miesiące. Nie zwlekaj – już dziś złóż wniosek o ekspresową pożyczkę na dowolny cel od naszej firmy i przekonaj się, jak dużą rolę odgrywa swoboda zarządzania pozyskanymi środkami.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni