Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na oświadczenie – co to znaczy w praktyce?

POŻYCZKI Opublikowano: 14.04.2022

Zdarzyło Ci się znaleźć w sytuacji, w której błyskawicznie potrzebowałeś dodatkowej gotówki? Czy stanąłeś kiedyś przed koniecznością wnioskowania o produkt finansowy, gdy najważniejszym kryterium wyboru była szybkość wypłacania środków przez pożyczkodawcę? Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością przyda Ci się pożyczka na oświadczenie. Co to znaczy?

Pożyczka na oświadczenie – co to znaczy i jak działa?

Opracowane przez banki pożyczki i kredyty konsumenckie to bez wątpienia jedne z najbardziej popularnych źródeł pozyskiwania niezbędnych środków finansowych. Jednakże, jej zdobycie wiąże się zazwyczaj ze spełnieniem dodatkowych warunków. Wśród najczęściej stawianych wymogów znajduje się m.in. konieczność uzyskania zaświadczenia o dochodach. To dokument wystawiany przez pracodawcę, zawierający szereg informacji na temat stażu zatrudnienia czy otrzymywanego z każdym miesiącem wynagrodzenia.

Proces uzyskania od pracodawcy stosownego dokumentu może zająć nawet kilka dni. Warto mieć także na względzie, że pracownicy banku również mogą potrzebować kilku dni roboczych na weryfikację zgromadzonych danych i ocenę zdolności kredytowej danego klienta. Jakie możliwości pozyskania dodatkowych środków pozostają osobom, które nie mogą czekać wielu dni na dopełnienie formalności lub nie uzyskują dochodów z umowy o pracę?

Pozabankowa pożyczka na oświadczenie – co to znaczy i jak jest przyznawana?

Pożyczka na oświadczenie to produkt finansowy, który można uzyskać również w oparciu o samodzielnie sporządzone przez pożyczkobiorcę oświadczenie na temat wysokości i źródła osiąganych co miesiąc dochodów. Wnioskowanie o dodatkowe środki nie wymaga dołączania do wniosku pokwitowanego przez pracodawcę zaświadczenia, dzięki czemu weryfikacja wniosku pożyczkowego odbywa się zauważalnie szybciej – wnioskowane środki mogą trafić na nasze konto bankowe nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku.

Warto podkreślić, że rzetelna weryfikacja zdolności kredytowej to proces, który chroni interesy zarówno pożyczkodawcy, jak i pożyczkobiorcy. Sprawdzenie sytuacji finansowej osoby ubiegającej się o dodatkowe środki ma pomóc ustalić, czy spłata zobowiązania nie doprowadzi do nadmiernego obciążenia jej budżetu. Wśród najczęściej spotykanych metod weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy bez konieczności okazywania zaświadczenia od pracodawcy, warto wymienić m.in. potwierdzenie przelewu z wynagrodzeniem na konto bankowe.

Postaw na pożyczkę od TAKTO Finanse

Dokładamy wszelkich starań, oferowana przez nas pożyczka była dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Nieustannie pracujemy również nad uproszczeniem procedur i formalności – osoby, które korzystały w przeszłości z oferty naszej firmy i terminowo spłaciły podjęte zobowiązania, będą mogły skorzystać z preferencyjnych produktów finansowych w ramach akcji „doceniamy najlepszych”.

Już dziś zapoznaj się z naszym kalkulatorem pożyczkowym, określ interesującą Cię kwotę i liczbę rat i przekonaj się, że pożyczka na oświadczenie jest teraz wygodniejsza niż kiedykolwiek.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni