Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na panele fotowoltaiczne w TAKTO Finanse

DOM Opublikowano: 12.04.2021

Popularność domowych instalacji fotowoltaicznych jest obecnie wyższa niż kiedykolwiek. Najważniejszą motywacją do tego typu decyzji są przede wszystkim nieustannie rosnące ceny energii elektrycznej. Dotkliwe podwyżski dają się we znaki nie tylko gospodarstwom domowym, lecz również firmom – pożyczka na panele fotowoltaiczne to inwestycja, która błyskawicznie się zwróci. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób zaplanować wdrożenie tej instalacji.

Nie tylko pożyczka na panele fotowoltaiczne – poznaj źródła finansowania

Wytyczne Unii Europejskiej zakładają coraz większy udział Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w gospodarce energetycznej poszczególnych krajów członkowskich. Niestety, Polska znacząco odstaje wyników, jakimi mogą pochwalić się kraje zachodnie. Aby przyspieszyć trend przejścia na czystą energię, na zainteresowanych czeka wiele programów dopłat. Inwestycja w fotowoltaikę opłaca się więc podwójnie – zapewnia ona tańszy (lub całkowicie bezpłatny!) prąd przy jednoczesnym obniżeniu kosztów początkowych.

 

Na jakie ulgi mogą liczyć osoby zainteresowane zbudowaniem przydomowego źródła energii? Wśród prowadzonych programów warto wymienić m.in.:

 

Mój prąd

Sztandarowy program zachęcający w inwestycję w fotowoltaikę. Choć pierwsza edycja finansowania dobiegła już końca, rząd zapowiedział wprowadzenie kolejnej edycji tego grantu.

Ulga termomodernizacyjna

Możliwość preferencyjnego rozliczenia się z przeprowadzonego procesu termomodernizacyjnego, w który wlicza się również montaż instalacji fotowoltaicznej. Maksymalna wysokość ulgi, obejmująca wszystkie podjęte przedsięwzięcia, nie może przekroczyć 53 000 zł.

Czyste Powietrze

Świadczenie ma na celu poprawę jakości powietrza na terenie kraju. Warto pamiętać jednak, że dofinansowanie na panele nie jest darmowa. To pożyczka na panele fotowoltaiczne, którą należy spłacić w określonym terminie. W określonych okolicznościach program zawiera również dopłaty bezzwrotne i częściowo zwrotne.

Energia Plus

Dofinansowanie to jest przeznaczone dla firm, planujących ograniczyć negatywny wpływ na czystość powietrza i środowiska naturalnego. Program ten obejmuje dwa rodzaje rozwiązań. Pierwszym z nich jest pożyczka na panele fotowoltaiczne do 85% kosztów lub dotację do 50%.

Agroenergia

Program zakładający wzrost udziału OZE i ograniczenie zanieczyszczeń w sektorze działalności rolniczej. Podmiotem projektu są indywidualne gospodarstwa rolne, które od co najmniej roku dzierżawią bądź posiadają nieruchomość o wielkości od 1 do 300 ha. Wysokość dofinansowania jest uzależnia od mocy instalacji. W zależności od wdrożonego systemu można otrzymać maksymalnie 20% (15 000 zł dla instalacji o mocy od 10 do 30 kW) lub 13% (20 000 zł dla instalacji o mocy od 30 do 50 kW).

Potrzebna Ci dodatkowa pożyczka na panele fotowoltaiczne?

Planujesz zainwestować w odnawialne źródła energii? Brakuje Ci wolnych środków na instalację odpowiedniego systemu? Pożyczka na panele fotowoltaiczne to rozwiązanie w sam raz dla Ciebie – zapoznaj się z naszą ofertą i uzyskaj nawet 12 000 zł pożyczki, która zostanie podzielona na 42 niskie raty.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni