Choć każde przedsiębiorstwo pozabankowe dysponuje indywidualną ofertą pożyczkową, większość dostępnych na rynku produktów finansowych jest udzielana na bardzo zbliżonych warunkach. Kto może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku? Kiedy należy liczyć się z ryzykiem odmowy? Zapoznaj się z naszym artykułem i uzyskaj odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia związane z otrzymaniem pożyczki z sektora pozabankowego.
1. Źródło dochodu – pożyczka na umowę zlecenie i umowę o dzieło jest możliwa
Fundamentem otrzymania finansowania z firmy pożyczkowej jest posiadanie stałego, udokumentowanego dochodu. Warto podkreślić, że jest to warunek obowiązkowy – to właśnie regularne otrzymywanie środków buduje wiarygodność Klienta i sprawia, że pożyczkodawca może przyznać mu wnioskowaną kwotę. Jakie źródła dochodu są uznawane za najbardziej stabilne?
Największą stabilnością finansową cechują się osoby, które świadczą pracę w oparciu o umowę na czas nieokreślony. Wysoko oceniane są osoby na emeryturze lub rencie. Warto jednak pamiętać, że wysokość otrzymywanego świadczenia ma istotny wpływ na maksymalną wysokość pożyczki, o jaką będzie można się ubiegać. Osoby zatrudnione na umowy cywilnoprawne również mogą spodziewać się pozytywnego rozpatrzenia wniosku – pożyczka na umowę zlecenie i umowę o dzieło jest przeznaczona także dla nich.
2. Obecność w rejestrze dłużników
Negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej oraz rozmaitych biurach informacji gospodarczej to bez wątpienia jeden z najważniejszych powodów odrzucenia wniosków pożyczkowych. Część firm decyduje się na oferowanie swoich produktów osobom z nieuregulowanymi zobowiązaniami, należy mieć jednak na uwadze, że ostateczny koszt uzyskania pożyczki jest zazwyczaj zauważanie wyższy.
Decydując się na podjęcie pożyczki warto pamiętać, że istnieje zasadnicza różnica pomiędzy nieuregulowanym zobowiązaniem z przeszłości a zadłużeniem „bieżącym”, takim jak zakup na raty czy pożyczka w innej firmie. Jeśli istniejąca należność jest spłacana w terminie, zobowiązanie to nie należy rozpatrywać w kategorii długu. Pożyczka na umowę zlecenie i umowę o dzieło może być przyznana również osobom, które posiadają tego rodzaju wydatki.
Nie spełniam powyższych warunków – co robić?
Brak stałych dochodów i nieuregulowane należności znacząco ograniczają możliwości uzyskania dodatkowych środków. Nie oznacza to jednak, że potencjalnemu pożyczkobiorcy nie pozostają żadne inne perspektywy. Jedną z najpopularniejszych metod finansowania, nieobarczoną powyższymi restrykcjami jest pożyczka pod weksel, którą szerzej opisywaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.
Pożyczka na umowę zlecenie i umowę o dzieło w TAKTO Finanse
Nasza firma oferuje pożyczki w wysokości nawet 12 000 zł, które można rozłożyć na 42 niskie raty. Swoją ofertę adresujemy do każdego Klienta, który posiada udokumentowany dochód w wysokości co najmniej 500 zł miesięcznie. Szukasz pożyczki, która nie obciąży nadmiernie Twojego domowego budżetu? Dobrze trafiłeś! Wypełnij nasz internetowy wniosek pożyczkowy i ciesz się dodatkowymi środkami nawet w 15 minut.
WRÓĆ