Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na wakacje - warto?

POŻYCZKI Opublikowano: 29.06.2018

pożyczka na wakacjeNiełatwo jest zorganizować letni wypoczynek dziecka, tym bardziej, że wakacje trwają ponad dwa miesiące. Czy będą to wakacje z prawdziwego zdarzenia czy też czas nudy, w dużej mierze zależeć będzie od Twoich finansów.

Pod opieką dziadków

O wiele łatwiej jest zaplanować wakacyjny wypoczynek, kiedy ma się dziadków lub innych członków rodziny na wsi, w górach lub nad morzem. Wystarczy zapewnić dziecku transport, wygospodarować kieszonkowe na drobne wydatki, a potem zostanie do spłacenia tylko i wyłącznie dług wdzięczności. Inaczej przedstawia się sytuacja, w której nie możesz liczyć na pomoc rodziny. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest wspólny rodzinny wyjazd lub wysłanie dziecka na obóz lub kolonię. Niestety taka opcja jest bardzo kosztowna. Jeśli nie masz środków na zorganizowanie takiego typu wypoczynku, wcale nie trzeba skazywać dziecka na nudę. Wystarczy rozważyć pożyczkę na wakacje.

Pożyczka na wakacje – dlaczego warto?

Pożyczka gotówkowa to dobry sposób na sfinansowanie wakacji dziecka, które będzie mogło ciekawie spędzić czas, poznać nowe miejsca, nowych znajomych, a nade wszystko wypocząć po trudach roku szkolnego i nabrać sił na zmagania z nauką w kolejnym. Jeśli będzie dopasowana do Twoich potrzeb, nie będziesz mieć problemów z jej spłatą, ani też zmartwień, że Twoja latorośl nudzi się podczas wakacji.

Gdzie i ile pożyczyć?

Po pożyczkę najbezpieczniej udać się do firmy, której przyświeca idea odpowiedzialnego pożyczania. Takim firmom zależy nie tylko na zysku z udzielenia pożyczki, ale także na zadowoleniu klienta, bo tylko taki ponownie zdecyduje się w tym samym miejscu pożyczyć pieniądze.

 

Ile pożyczyć? Najlepiej tyle, ile potrzebujesz. Weź pod uwagę nie tylko cenę obozu czy kolonii, ale także kieszonkowe i zakupy niezbędnego ekwipunku. W ten sposób unikniesz sytuacji, w której wciąż będzie Ci brakowało pieniędzy.

Kiedy już będziesz wiedzieć, ile potrzebujesz, dobrze przemyśl wysokość rat lub termin spłaty pożyczki. Choć prawdopodobnie będziesz chciał się jak najszybciej pozbyć zobowiązania finansowego, rozważ, czy nie lepiej spłacać pożyczkę dłużej, ale w komfortowy sposób, niż w krótszym czasie, za to maksymalnie nadwyrężając domowy budżet. Tymczasem niespodziewane wydatki mogą pokrzyżować Twoje plany finansowe, dlatego przy ustalaniu wysokości rat warto przyjąć pewien margines bezpieczeństwa.

 

Przeczytaj także jak wziąć bezpieczną pożyczkę >

Potrzebujesz gotówki na wakacje? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni