Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na wymianę opon, czyli jaką cenę ma Twoje bezpieczeństwo

POŻYCZKI Opublikowano: 12.01.2021

Kupno samochodu to niejedyny koszt związany z komfortem swobodnego poruszania się po mieście. Komponenty auta zużywają się z czasem. Utrzymanie go we właściwiej kondycji wymaga regularnych przeglądów i napraw. Pożyczka na wymianę opon to szansa na sfinansowanie zakupu tych elementów pojazdu, które są często pomijane. O tym, że nie wolno bagatelizować stanu ogumienia wciąż trzeba przypominać kierowcom, bo wielu uważa ten wydatek za zbędny, umieszczając go na końcu listy wydatków.

Pożyczka na wymianę opon to inwestycja nie tylko w komfort jazdy

Zużyty bieżnik obniża przyczepność samochodu. To znacząco pogarsza komfort jazdy i może stać się przyczyną wielu kosztownych stłuczek. Pęknięta opona może też zepsuć rodzinny wyjazd lub sprawić, że utkniesz w drodze na długi czas. Jednak to nie są najważniejsze zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda na zużytych oponach.

Przede wszystkim nieodpowiednia kondycja ogumienia samochodu prowadzi do znacznego obniżenia bezpieczeństwa na drodze. Wydłużona droga hamowania jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pożyczka na wymianę opon daje możliwość zakupu nowych opon bez konieczności czekania na odpowiednią ilość gotówki w portfelu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak rozpoznać zużycie opon?

Ludzie łatwo rozpoznają niewystarczającą ilość powietrza, ale oszacowanie kondycji opon dla wielu z nas jest trudne. Po czym poznać, że czas zakupić nowy model?

  • Bieżnik – jeśli jego głębokość jest mniejsza niż 1.6 mm to znak, że opony trzeba pilnie wymienić, ponieważ jazda na nich jest niebezpieczna. Zużyta w ten sposób opona posiada tylko 40 procent przyczepności, którą charakteryzuje się nowy model.
  • Wybrzuszenia i nierówności na powierzchni opony - wskazuje to na uszkodzenie wewnętrznych warstw ogumienia. Powietrze dostaje się do zewnętrznych warstw opony i tak powstają pęcherzyki. Po zauważeniu odkształceń należy natychmiast wymienić oponę.
  • Pęknięcia – wiek opony jest przyczyną kruszenia się i pękania gumy. Materiał ten ulega degradacji w czasie, nawet kiedy pojazd nie jest użytkowany.
  • Wibracje podczas jazdy – mogą świadczyć o nierównomiernym zużyciu opon. Należy zgłosić się do mechanika, aby ustalić co jest przyczyną takiego zachowania się samochodu.

Pożyczka na wymianę opon w TAKTO Finanse

Bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego jest bezcenne. Pożyczka na wymianę opon to nawet 12 000 złotych w gotówce, co pozwoli na wybranie sprawdzonego producenta, gwarantującego najlepszy komfort jazdy i największe bezpieczeństwo. Dzięki rozłożeniu zobowiązania na 42 miesiące raty nie są obciążeniem dla domowego budżetu. Wniosek dostępny jest online. Żeby sięgnąć po pieniądze wystarczy dowód osobisty i zaświadczenie o dochodach. Skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby dowiedzieć się więcej.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni