Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka płynnościowa. Nawet 15 milionów wsparcia

POŻYCZKI Opublikowano: 16.03.2021

Rzesze małych i dużych przedsiębiorców ustawiają się w kolejki do urzędów po pomoc od państwa. Pandemia COVID-19 sprawiła, że nawet dobrze prosperujące biznesy wpadły w kłopoty finansowe i ledwie wiążą koniec z końcem. Odpowiedzią na ich problemy ma być pożyczka płynnościowa. Sprawdzamy, kto może z niej skorzystać, jakie ma zalety i na co zwrócić uwagę przy kompletowaniu dokumentów.

Czym jest pożyczka płynnościowa?

Pożyczka płynnościowa to element tarczy antykryzysowej, który ma wspierać firmy i miejsca pracy w dobie załamania gospodarczego wywołanego pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jest przeznaczona dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw bez względu na branże, w których działają. Budżet Funduszu Pożyczkowego 400 milionów złotych, ale w krótkim czasie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zdecydowało się zwiększyć finansowanie do 2,15 miliarda złotych.

Pożyczka płynnościowa ma umożliwić pokrycie bieżących wydatków i zapewnić płynność finansową zakładu pracy. Warto zaznaczyć, że nie mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy, których firmy znajdowały się w trudnym położeniu przed 31.12.2019.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie są korzyści pożyczki płynnościowej?

Pożyczka płynnościowa może okazać się prawdziwym kołem ratunkowym przedsiębiorcy. Do najważniejszych zalet wsparcia tarczy antykryzysowej należy zaliczyć:

  • długi okres spłaty (do 6 lat),
  • brak oprocentowania,
  • możliwość karencji w spłacie (do 6 miesięcy od dnia uruchomienia),
  • wakacje kredytowe, czyli szansa na wydłużenie okresu spłaty na 2 miesiące,
  • perspektywa na otrzymanie więcej niż jednej pożyczki płynnościowej (łączna kwota nie może przekroczyć 15 milionów złotych).

Na co należy uważać, wnioskując o pożyczkę płynnościową?

Mimo licznych korzyści zaciągnięcie pożyczki płynnościowej niesie za sobą możliwe niebezpieczeństwa. Państwo stara się pomagać przedsiębiorcom w dobie pandemii, ale ma również prawo skontrolować, na co wydano pieniądze. Brak odpowiedniej dokumentacji, opisującej sposób wykorzystania wsparcia, może skutkować wysokimi grzywnami pieniężnymi, a nawet więzieniem. Środkami można sfinansować jedynie produkty bądź usługi związane z aktywnością firmy.

Nie otrzymałeś pożyczki płynnościowej?

Potrzebujesz szybkiego wsparcia finansowego, a nie spełniasz warunków uzyskania pożyczki płynnościowej lub szukasz alternatyw? Z usług TAKTO Finanse skorzystało już tysiące Polaków, ponieważ nasza oferta jest dostosowana do potrzeb szerokiego grona klientów. Udzielamy finansowania do 12 tysięcy złotych w gotówce, które rozbijamy na 40 wygodnych i bezpiecznych rat. Na pożyczkę mogą zdecydować się osoby, których miesięczny dochód wynosi od 500 złotych. Wniosek jest dostępny online, dzięki czemu maksymalnie skracamy czas na otrzymanie pieniędzy. Skontaktuj się z naszym ekspertom i poznaj pełną ofertę.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni