Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka pod zastaw samochodu, którym dalej jeździsz jest możliwa

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 03.08.2020

W jednym z naszych ostatnich wpisów na naszym blogu analizowaliśmy możliwości pożyczki dla osób zadłużonych i posiadających niekorzystną historia kredytową. Negatywne wpisy w bazach biur informacji gospodarczych mogą nastręczyć wielu trudności. Na szczęście, istnieją rozwiązania, które nie wymagają krystalicznie czystej historii finansowej – jednym z nich jest pożyczka pod zastaw samochodu, którym dalej jeździsz.

Pożyczka pod zastaw samochodu, którym dalej jeździsz – kompromis czy ryzyko?

Choć lwia część pożyczek pod zastaw dotyczy drobnej elektroniki oraz biżuterii, umowa tego typu może obejmować również mieszkanie bądź samochód. Pożyczka pod zastaw samochodu, którym dalej jeździsz, może opiewać na kwoty znacznie wyższe niż limity pożyczkowe. Wzrost wartości umowy znajduje odzwierciedlenie w czasie trwania umowy, który może wynosić nawet 10 lat.

Warto jednak pamiętać, że pożyczka pod zastaw samochodu, którym dalej jeździsz, niesie ze sobą widoczne gołym okiem zagrożenie. W przypadku problemów ze spłatą zwykłej pożyczki długoterminowej, najczęściej stosowanym zabiegiem jest m.in. zajęcie części dochodów. Nieopłacanie podjętej pożyczki pod zastaw może skutkować przepadkiem samochodu, będącego dla niektórych podstawowym narzędziem pracy.

Jak działa pożyczka pod zastaw samochodu?

Mechanika działania pożyczek pod zastaw jest prosta – pożyczkobiorca zostawia rzeczony przedmiot u wierzyciela, otrzymuje ustaloną kwotę i obliguje się do jej wykupu przed upływem ustalonej daty. Pożyczka pod zastaw samochodu wyłamuje się z tego schematu. Instytucje pożyczkowe zostawiają pojazd przy dłużniku i zezwalają mu na dalsze korzystanie z niego w pracy i życiu codziennym.

W zależności od oferty poszczególnych przedsiębiorstw, wysokość pożyczki pod zastaw auta waha się od 60% do około 85% wartości samochodu. Warto podkreślić, że umowę tego typu można zrealizować niezależnie od statusu w Biurze Informacji Kredytowej, Krajowym Rejestrze Długów i pozostałych biurach informacji kredytowej. Pożyczkę pod zastaw samochodu można zrealizować również w sytuacji, w której na pożyczkobiorcę została nałożona egzekucja komornicza.

Pożyczka pod zastaw czy zobowiązanie ratalne?

Jeśli Twoja historia kredytowa sprawia, że trudno Ci uzyskać atrakcyjne warunki finansowe, pożyczka pod zastaw samochodu może być jedną z najbardziej korzystnych opcji. Warto jednak pamiętać, że rozwiązanie to wiąże się z dużym, namacalnym ryzykiem. Utrata samochodu to niebagatelny problem, zwłaszcza dla osób pracujących daleko od miejsca zamieszkania oraz rodziców małych dzieci.

Aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka, warto postawić na bezpieczną pożyczkę długoterminową o niskich ratach miesięcznych. Zobowiązanie w TAKTO Finanse może opiewać na maksymalnie 12 000 zł, które można podzielić nawet na 42 niskie raty, które z pewnością nie obciążą zanadto domowego budżetu. Już dziś wypełnij wniosek pożyczkowy i skontaktuj się z doradcami Klienta naszej firmy – otrzymanie pożyczki terminowej jeszcze nigdy nie było tak szybkie i wygodne!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni