Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka z zakładu pracy. Na jakich zasadach jest udzielana?

POŻYCZKI Opublikowano: 25.06.2022

Przedsiębiorstwa, które zatrudniają dużą liczbę osób, coraz chętniej decydują się na utworzenie specjalnych funduszy, które zapewniają wsparcie finansowe pracowników. Pożyczka z zakładu pracy może okazać się alternatywą względem kredytów gotówkowych, udzielanych przez instytucje zewnętrzne. Kto może się starać o kredyt pracowniczy i na jakich zasadach jest udzielany?

Na czym polega pożyczka z zakładu pracy?

Środki, wypłacane w ramach pożyczki z zakładu pracy, pochodzą zwykle z budżetu firmowego. Przedsiębiorstwa zatrudniające większą liczbę osób zobowiązane są do utworzenia specjalnych funduszy, skupionych na potrzebach pożyczkowych pracowników.

  1. Fundusz Świadczeń Socjalnych

Jak wyglądają pożyczki z zakładu pracy pobierane za pośrednictwem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych? ZFŚS to specjalny, prowadzony przez pracodawcę rachunek bankowy. Ze środków oferowanych przez fundusz skorzystać mogą pracownicy, pracownicy-emeryci oraz ich rodziny. Zasady udzielania pożyczki z zakładu pracy zostają uwzględnione w regulaminie – niektóre z nich nie będą obciążone dodatkowymi kosztami, część zwrócona zostanie w formie oprocentowanych rat.

 

  1. Pracownicze Kasy Zapomogowo-Pożyczkowe

Warunkiem powstania PKZP jest inicjatywa co najmniej 10 pracowników, którzy zadeklarują chęć przynależności do funduszu. Członkowie kasy każdego miesiąca wpłacają kwoty, możliwe do pozyskania później w formie pożyczki z zakładu pracy. W przypadku świadczeń oferowanych przez fundusz PKZP, spłacane przez pracownika raty są nieoprocentowane.

 

Pożyczka z zakładu pracy – dla kogo?

Nie istnieją przepisy, które określałyby, komu przysługuje możliwość wnioskowania o pożyczkę zakładową. Konkretne warunki, definiujące odbiorcę oferowanych świadczeń, opisuje wewnętrzny regulamin firmy. W większości przypadków przedsiębiorcy wymagają minimalnego, sześciomiesięcznego okresu stażu pracy wnioskodawcy. Osoba ubiegająca się o pożyczkę z zakładu pracy powinna być świadoma, że raty odciągane będą bezpośrednio z wypłacanego wynagrodzenia.

Warto zastanowić się, czy takie rozwiązanie nie spowoduje odczuwalnego zachwiania miesięcznego budżetu. W przypadku pobrania pożyczki pracowniczej należy wziąć pod uwagę ryzyko związane z potencjalnym rozwiązaniem umowy. Jeżeli stosunek pracy zostaje przerwany, świadczeniobiorca nadal ma obowiązek spłaty należności względem firmy.

Potrzebujesz gotówki? TAKTO Finanse gwarantuje pewną pożyczkę na już

Na pożyczkę z zakładu pracy często decydują się osoby, które potrzebują pilnego zastrzyku pieniędzy. Istnieje jednak ryzyko, że firma odrzuci prośbę wnioskodawcy. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są instytucje pozabankowe. W TAKTO Finanse oferujemy pożyczki o atrakcyjnym oprocentowaniu, udzielane bez zbędnych, czasochłonnych formalności. Skontaktuj się z naszym konsultantem i poznaj najdogodniejszą opcję ratalną dla siebie.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni