Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka - zobowiązanie czy dług?

POŻYCZKI Opublikowano: 23.04.2019

pożyczka - zobowiązanie czy dług?Życie na kredycie to standard. Prawie połowa Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę, więc pewnie także i Ty posiadasz takie zobowiązanie lub rozważasz jego zaciągnięcie. Czy to źle? Przecież każdy zobowiązany jest do systematycznego regulowania przeróżnych opłat z tytułu abonamentu telefonicznego czy telewizyjnego, opłat za energię elektryczną, wodę, gaz, internet, śmieci, nie mówiąc o przeróżnych umowach związanych z zajęciami dodatkowymi dla dzieci. Czy w związku z tym podpisując umowę o pożyczkę podejmujesz kolejne zobowiązanie czy robisz sobie dług?

Zobowiązanie czy dług?

Mądrze wzięta pożyczka, czyli dopasowana do Twoich możliwości finansowych pod względem wysokości pożyczonej kwoty, jak i ilości i wysokości rat, to tylko kolejne zobowiązanie finansowe, z którym nie powinieneś mieć problemu. Oczywiście zawsze, kiedy bierzesz pożyczkę, musisz zachować czujność i nie pozwalać sobie na roztrwanianie pieniędzy, choćby z pozoru zostawała Ci nadwyżka. Dopóki panujesz nad swoimi finansami i w terminie spłacasz zobowiązania – zarówno pożyczki, jak i pozostałe wynikające z podpisanych przez Ciebie umów, trudno rozpatrywać raty i rachunki w kontekście długów. To po prostu zobowiązania finansowe, które powinny być podjęte po rzetelnym oszacowaniu Twoich możliwości finansowych.

Jak powstaje dług?

O długach można mówić w sytuacji, kiedy tracisz kontrolę nad własnymi finansami i masz trudności z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań finansowych. Na każde niespłacone w terminie zobowiązanie za miesiąc nałoży się kolejne. Dlatego tak ważne jest, by spłacać raty i opłacać rachunki zanim wydasz pieniądze na przykład na przyjemności.

 

Jak wyjść z zadłużenia?

Najlepszym sposobem na pozbycie się długów jest spłata zaległych zobowiązań. Jeśli nie masz środków na ten cel, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim wierzycielem. Nawet zaległości w opłatach za prąd czy gaz mogą być rozłożone na raty. Nie unikaj też kontaktu ze swoim pożyczkodawcą – tylko wtedy będziesz mógł liczyć na porozumienie i wypracowanie strategii, która będzie dla Ciebie jak najmniej nieprzyjemna.

 

Zwróć uwagę, że łatwiej się zadłużyć, niż wyjść z długów. Dlatego zanim weźmiesz pożyczkę, sprawdź, czy Cię na nią stać.

 

Przeczytaj także jak wyjść z długów >

Chcesz odpowiedzialnie pożyczyć pieniądze? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni