Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka dopasowana do Twoich potrzeb

POŻYCZKI Opublikowano: 16.12.2016

 Wybierz pożyczkę dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości! Na jaką kwotę pożyczki, okres spłaty i wysokość miesięcznej raty się zdecydować? Artykuł pomoże Ci dokonać optymalnego wyboru.

Chcesz wziąć pożyczkę? Zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Na jaki cel chcesz przeznaczyć pieniądze? Jaką kwotę zamierzasz pożyczyć? Kiedy będziesz w stanie ją spłacić? – to tylko niektóre z pytań, które warto sobie zadać.

 

Kwota pożyczki

 

Zanim skontaktujesz się z firmą pożyczkową, zastanów się, ile chcesz pożyczyć. Określ, na jaki cel przeznaczysz tę kwotę, upewnij się, czy będzie wystarczająca (np. sprawdź ile kosztują rzeczy, których zakup chcesz sfinansować z pieniędzy pochodzących z pożyczki). Zorientuj się, ile środków na realizację swojego celu już masz. Warto się także dowiedzieć, jaką maksymalną kwotę możesz pożyczyć.

 

Okres spłaty pożyczki

 

Krótszy okres spłaty pożyczki oznacza niższe koszty, ale też wyższe miesięczne raty. Zobacz, jakie będą koszty pożyczki przy różnym czasie spłaty pożyczki. W określeniu optymalnego okresu pomoże Ci kalkulator służący do symulacji raty pożyczki. Dowiedz się, czy istnieje możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki.

 

Wysokość miesięcznej raty

 

Bardzo ważna jest regularna spłata pożyczki, dlatego zastanów się, jaką kwotę miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę pożyczki. Oceń swoje miesięczne wydatki: na jedzenie, cele mieszkaniowe, a także wydatki sezonowe i odejmij uzyskane kwoty od wysokości Twoich zarobków. Znajdź najbardziej dogodne rozwiązanie, które jest dopasowane do miesięcznego budżetu, jakim dysponujesz. Zapisz terminy, w których powinieneś/powinnaś spłacać raty. Najlepiej rób to od razu, gdy otrzymasz wynagrodzenie za pracę. Dowiedz się, co możesz zrobić w sytuacji, gdy będziesz chciał(a) przesunąć termin spłaty.

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Dobra pożyczka powinna być wygodna – zarówno jeśli chodzi o okres spłaty, jak i sposób w jaki się ją zaciąga. Zanim weźmiesz pożyczkę, zapoznaj się z treścią oferty oraz strony internetowej pożyczkodawcy. Przeczytaj sekcję FAQ, zwróć uwagę na to, czy do Twojej dyspozycji jest infolinia i jeśli masz jakieś wątpliwości – bez wahania zadzwoń i zadaj pytania konsultantowi, który powinien udzielić Ci wyczerpujących odpowiedzi. Sprawdź, czy pożyczka jest na pewno bezpieczna: przekonaj się, jak długo firma funkcjonuje na rynku, zapoznaj się z opiniami osób, które wzięły pożyczkę, a na koniec dokładnie przeczytaj umowę. Wreszcie, istotny jest również dogodny sposób zawierania umowy (np. bez wychodzenia z domu).

 

Interesuje Cię pożyczka 100% dopasowana do Twoich potrzeb? >>> Otrzymasz ją w TAKTO Finanse!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni