Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka krótko- czy długoterminowa?

POŻYCZKI Opublikowano: 14.04.2017

Zabrakło Ci środków do życia, potrzebujesz pożyczki? Sprawdź, która lepsza dla Ciebie czy krótko terminowa czy długoterminowa.Fabuła naszego życia obfituje w liczne zwroty akcji i niespodziewane zdarzenia, zmuszające nas do wyciągnięcia z portfela nieprzewidzianych kwot pieniędzy. W takich sytuacjach może nam zabraknąć środków na realizację naszych potrzeb, ale jest rozwiązanie! Z pomocą przychodzą nam pożyczki krótko- i długoterminowe. Jakie są różnice między nimi? W jakich sytuacjach warto rozważyć ich wzięcie? Szczegóły opisujemy poniżej.

 

Pożyczka krótkoterminowa

 

Choroba, awaria w domu, usterka samochodu czy niespodziewany wydatek na dziecko – to nagłe sytuacje, które wymagają zasilenia dodatkowymi funduszami. Wówczas możemy się zdecydować na sięgnięcie po pożyczkę krótkoterminową, czyli taką z okresem spłaty wynoszącym maksymalnie 1 rok. Oczywiście okres spłaty może być krótszy i wynosić np. miesiąc, 3 miesiące czy 6 miesięcy. Zazwyczaj takie pożyczki charakteryzują się stosunkowo niewielką kwotą udzielanej kwoty oraz szybkim przyznaniem na podstawie dowodu osobistego. W TAKTO Finanse na okres 6 miesięcy możesz pożyczyć od 500 zł do 12 000 zł.

 

Zanim jednak zdecydujesz się na wzięcie pożyczki, zadaj sobie pytanie, czy uda Ci się ją spłacić w terminie. Użyj kalkulatora, by sprawdzić, ile wyniesie miesięczna rata spłaty dla kwoty, która Cię interesuje. 

 

Pożyczka długoterminowa

 

Spodziewasz się, że prawdopodobnie nie będziesz w stanie spłacić całej kwoty pożyczki w rok? W takiej sytuacji rozważ wzięcie pożyczki długoterminowej, czyli takiej którą należy spłacić po upływie 12 miesięcy. TAKTO Finanse udziela pożyczek nawet na 3 lata, więc możesz wybrać dogodną dla Ciebie liczbę rat. Ta forma pożyczki będzie też dla nas właściwa, jeśli potrzebujesz większej sumy pieniędzy, np. na sfinansowanie studiów, organizację wesela albo remont domu.

 

Jeśli pożyczka, to z pewnego źródła

 

Najistotniejszą kwestią jest jednak coś innego – sprawdzone źródło. Pamiętaj, by pożyczać tylko od pewnych i godnych zaufania firm, które jasno przedstawiają opcje pożyczek oraz procedury. Dlatego, jeśli myślisz o pożyczce, zdecyduj się na TAKTO Finanse, gdzie pożyczki udzielane są na prostych i klarownych zasadach. Tu nie ma żadnych ukrytych opłat, a Maksymalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania dla pożyczki wynosi 271,54% (na dzień 22.03.2017). Wszystko dlatego, że TAKTO Finanse działa w sposób etyczny i zgodny z Zasadami Dobrych Praktyk.

 

 

Zastanawiasz się, czy wziąć pożyczkę krótko- czy długoterminową? >>> TAKTO Finanse pomoże wybrać Ci najlepszą dla Ciebie opcję!

 

 brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni