Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka krótko- czy długoterminowa?

POŻYCZKI Opublikowano: 07.03.2018

Pożyczka krótko- czy długoterminowa?Pożyczyć pieniądze i jak najszybciej oddać? A może lepiej rozłożyć spłatę w czasie? Sprawdź cechy pożyczek krótko- i długoterminowych, by wybrać wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

 

Pożyczka krótkoterminowa – mniejsze kwoty, krótszy czas spłaty

 

To pożyczka stosunkowo niewielkiej sumy pieniędzy (w TAKTO Finanse od 500 zł do nawet 12 000 zł) na krótki okres czasu, zazwyczaj 3-6 miesięcy (ale też możesz wziąć ją na miesiąc lub spłacać swoje zobowiązanie niemalże rok). Jeśli potrzebujesz niedużej kwoty, którą jesteś w stanie szybko spłacić, ta forma pożyczki jest dla Ciebie. Z jej pomocą możesz na przykład sfinansować naprawę sprzętu AGD, zorganizować święta czy też opłacić „zieloną szkołę” dla swojego dziecka.

 

Pożyczkę krótkoterminową możesz uzyskać na przykład przez telefon lub internet - bez wychodzenia z domu i bez konieczności udokumentowania swoich dochodów. Jednak najważniejsze jest, by nie tylko łatwo ją dostać, ale też łatwo spłacić. A to Ci się uda tylko wtedy, jeśli rozsądnie podejdziesz do tematu i przed podpisaniem umowy upewnisz się, że w Twoim budżecie zawsze znajdzie się miejsce na comiesięczne raty, które będą tym wyższe, im krótszy będzie okres spłaty pożyczki. Jeśli nie jesteś pewien, czy dźwigniesz temat, pożycz pieniądze na dłuższy czas.

 

Pożyczka długoterminowa – większe kwoty, dłuższy okres spłaty

 

Co prawda pożyczki długoterminowe wiążą się z większymi opłatami, to jednak łatwiej jest spłacać niższe raty przez dłuższy czas, niż poddać domowy budżet bezlitosnej próbie wytrzymałości, nie do przejścia w krótkim czasie. W TAKTO Finanse pożyczki udzielane są na okres nawet trzech lat, możesz więc dopasować wysokość miesięcznej raty do swoich rzeczywistych, a nie wyimaginowanych możliwości.

 

Pamiętaj też, że większe kwoty (a już na pewno duże - na przykład na remont domu czy zakup samochodu) bezpieczniej jest pożyczać na dłuższy okres czasu. Wyliczając, jaką ratę jesteś w stanie miesięcznie spłacać, weź pod uwagę wydatki, które z pewnością pojawią się w czasie spłacania zaciągniętego zobowiązania (na przykład okrągła rocznica urodzin rodziców, a może ślub w najbliższej rodzinie), a także zostaw sobie pewien margines bezpieczeństwa na wypadek wydatków zupełnie nieprzewidzianych – zwłaszcza jeśli nie posiadasz oszczędności odłożonych na fundusz awaryjny. Co prawda specjalista rzetelnie oszacuje Twoją zdolność kredytową, to jednak Tobie najbardziej powinno zależeć na tym, byś mógł komfortowo spłacić zaciągnięte zobowiązanie.  

 

Niezależnie od tego, jak duże pieniądze chcesz pożyczyć, swoją decyzję musisz dobrze przemyśleć, także w aspekcie wyboru firmy pożyczkowej. Jeśli nie masz sprawdzonej, zobacz, co o wybranej przez Ciebie mówią Twoi znajomi lub piszą internauci. Sprawdź także, czy firma nie widnieje na liście ostrzeżeń KNF. Przed podpisaniem zobowiązania dokładnie przeczytaj umowę, a jeśli zawierasz ją przez internet lub telefonicznie, pamiętaj, że masz 14 dni na ewentualną rezygnację.


Przeczytaj także, jak wziąć bezpieczną pożyczkę >

Szukasz pożyczki dopasowanej do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni