Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka na samochód

POŻYCZKI Opublikowano: 21.04.2017

Dowiedź się z jakimi wydatkami należy się liczyć kupując samochów, i w jakich okolicznościach warto wziąć pożyczkę.Niegdyś symbol luksusu, dziś stał się szeroko dostępnym środkiem lokomocji. Samochód, bo o nim mowa, mimo wyraźnej zmiany statusu, wciąż sporo kosztuje. Z jakimi wydatkami należy się liczyć kupując samochód, i w jakich okolicznościach warto wziąć pożyczkę na auto? Zapraszamy do lektury!

 

Nowe czy używane?

 

Na wstępie zaznaczymy, że koszty utrzymania auta będą się różnić w zależności od tego, czy kupujemy auto nowe, czy używane. Wśród znawców tematu znajdziemy tyle samo głosów opowiadających się za zakupem samochodu prosto z salonu, jak i przeciw niemu. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że w pierwszych latach użytkowania auto błyskawicznie traci na wartości. Wystarczą zaledwie 3 lata, by jego wartość spadła o połowę. A jednak w tym czasie nie musimy martwić się o naprawy, bo takie auto rzadko się psuje. Poza tym, w początkowych latach użytkowania samochód jest na gwarancji, więc nawet jeśli coś się nam przydarzy, nie poniesiemy kosztów jego naprawy. W przypadku kupna używanego auta lepiej od razu utworzyć osobny fundusz przeznaczony na naprawy, bo już kilkuletni samochód potrafi płatać w tym względzie figle.

 

Przygotuj się na wydatki

 

Koszty, z którymi należy się liczyć przy zakupie auta mogą w pierwszej chwili przyprawić o zawrót głowy. Okazuje się, że nawet gdy pominiemy wyżej wspomniane koszty serwisu, opłaty związane z samochodem sporo uszczuplą nasz budżet. Musimy się też nastawić na to, że raz w roku będziemy musieli zapłacić ubezpieczenie OC oraz zrobić płatny przegląd rejestracyjny. W dalszej kolejności ponosimy szereg kosztów związanych z eksploatacją samochodu, a więc sezonową wymianą opon, zakupem płynu do spryskiwacza oraz innych materiałów, które ulegają zużyciu. Istotny procent wydatków mieszkańca miasta, jeżdżącego w długie trasy pochłoną też opłaty parkingowe i autostradowe. Liczyć się trzeba również z kosztem garażu i myjni. Oczywiście pamiętajmy, że paliwo także nie kosztuje mało. Inne koszty to opłata rejestracyjna, zakup gaśnicy i ewentualnie CB radia.

 

Poczekaj na okazję

 

Zdarzają się jednak sytuacje, gdy możemy nabyć samochód w wyjątkowo korzystnej cenie, wówczas niezbyt wysoka cena auta sprawi, że w rozliczeniu rocznym kwoty całościowe nie będą wcale takie wysokie. Warto wstrzymać się z zakupem auta do momentu, gdy trafimy na prawdziwą okazję – czy będzie to wyprzedaż rocznika, czy kupno auta od znajomego lub kogoś z rodziny w wyjątkowo korzystnej cenie. Jeśli nie mamy zgromadzonych wystarczających środków, z których możemy sfinansować zakup, to w takiej sytuacji dobrze jest wziąć pożyczkę. Jednak w takiej sytuacji najważniejsza będzie kwestia pewności źródła, z którego nabywamy auto. Pamiętaj, że ryzykując zakup samochodu z niepewnego źródła możesz łatwo stracić.

 

 

Planujesz zakup auta albo potrzebujesz je naprawić?>>> W TAKTO Finanse uzyskasz pieniądze na te cele!

 

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni