Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Pożyczka pozabankowa - kiedy warto?

POŻYCZKI Opublikowano: 10.01.2018

Pożyczka pozabankowa - kiedy warto?W życiu mogą zdarzyć się przeróżne sytuacje, które zmuszą Cię do pożyczenia pieniędzy. Ale pożyczkę czasem dobrze jest wziąć – i to z własnej nieprzymuszonej woli. Sprawdź, kiedy warto to zrobić.

 

Odkąd pozabankowy sektor rynku finansowego podlega zwiększonej kontroli (funkcjonowanie firm pożyczkowych reguluje Ustawa o Kredycie Konsumenckim i ustawa antylichwiarska), oferowane w nim pożyczki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo korzystania z tego typu rozwiązań, szybkość rozpatrywania wniosków i mniej restrykcyjne warunki udzielania pożyczek. Dzięki tym zaletom pożyczki pozabankowe są świetnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz gotówki na szybko i bez zbędnych formalności. Czyli na przykład gdy…

 

Trafia się okazja

 

Nie pierwsza lepsza, bo takich jest wiele i nie mogą być usprawiedliwieniem dla nadwyrężania domowego budżetu. Ale takie, które zdarzają się niezwykle rzadko – a kiedy przejdą koło nosa, poniesiesz jeszcze większe koszty. Na przykład zaplanowałeś w prezencie dla swojej drugiej połowy weekend w SPA. Jak to zawsze bywa, plany jedno, a realizacja drugie – nie udało Ci się jeszcze oszczędzić na ten cel, a tymczasem znalazłeś w biurze podróży ofertę last minute -80%. Żeby z niej skorzystać, musisz mieć pieniądze tu i teraz. Jeśli weźmiesz pożyczkę, będziesz musiał się liczyć z jej kosztami. Jeśli odłożysz zakup na później, nie będziesz już mógł skorzystać z promocji, w efekcie zapłacisz więcej, pomimo kosztów, z jakimi wiązałaby się pożyczka.

 

Chcesz zainwestować w siebie

 

Najlepiej jest inwestować w siebie swoje pieniądze. Ale co zrobić, gdy właśnie takimi nie dysponujesz? Na przykład szukasz pracy i do zdobycia tej wymarzonej potrzebny jest Ci jeszcze jeden papier, poświadczający ukończenie określonego kursu czy zdobycie takich czy innych umiejętności. Masz do wyboru – odkładać (nie wiadomo z czego), zrobić kurs za jakiś czas i starać się o wypatrzoną posadę (o ile jeszcze będzie wolna) lub wziąć pożyczkę, której koszty szybko się zwrócą.

 

Pojawiają się niespodziewane wydatki

 

A takie prędzej czy później spotykają każdego. Jeśli nie masz zgromadzonego funduszu awaryjnego, zwykła awaria sprzętu RTV może okazać się bardzo kłopotliwa. Bez telewizora być może sobie jakoś poradzisz, ale bez lodówki będzie gorzej. Fachowca musisz wezwać na cito, a dodatkowej gotówki tak szybko możesz nie zorganizować, chyba że weźmiesz pożyczkę. Oczywiście i w takim przypadku wszystko musisz na spokojnie przekalkulować – może wystarczy wymiana lub naprawa za kilkaset złotych i obejdzie się bez pożyczania pieniędzy? A może dni Twojej lodówki są już policzone i nie warto inwestować w naprawę? Może korzystniej będzie wziąć pożyczkę?

 

O tym, czy w konkretnym przypadku warto wziąć pożyczkę, czy też nie warto tego robić, powinieneś zdecydować po dokładnym oszacowaniu jej kosztów i zysków, jakie Ci przyniesie. Przymierzając się do pożyczki, rzetelnie oceń swoje realne możliwości jej spłacenia. Co prawda specjaliści z firmy pożyczkowej też to zrobią, jednak to Ty bierzesz odpowiedzialność za jej spłatę. Jeśli rozsądnie podejdziesz do tematu, nic Cię nie zaskoczy, poza korzyściami, jakie osiągniesz z mądrego pożyczania pieniędzy.

 

Sprawdź także, co warto wiedzieć o pożyczkach międzysąsiedzkich i rodzinnych >

Potrzebujesz pożyczki? Skontaktuj się z doradcą TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni