Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Praca pilnie poszukiwana

DOM OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 20.05.2016

Właśnie straciłeś pracę lub czujesz, że za chwilę to się stanie? Z dobrym planem działania szybko znajdziesz nowąWłaśnie straciłeś pracę lub czujesz, że za chwilę to się stanie? Spokojnie, to nie koniec świata. Z dobrym planem działania na pewno sobie poradzisz. Owszem, łatwo nie będzie, ale najważniejsze to się nie poddawać. Poniżej podpowiadamy kilka sposobów, niby oczywistych, ale może akurat coś Cię zainspiruje i pomoże.

Aktualne CV

To obowiązkowy pierwszy krok. Jeśli masz już CV, to koniecznie je zaktualizuj. Możesz też skorzystać z darmowego kreatora na stronie www.pracuj.pl. Pamiętaj, że życiorys to dla pracodawcy pierwszy kontakt z Tobą. Warto wypunktować najważniejsze informacje, wtedy zdecydowanie łatwiej jest się z nimi zapoznać i od razu widać, jakie masz doświadczenie. Nie zapominaj też o liście motywacyjnym, w nim masz okazję przedstawić swoją osobę szerzej, niekoniecznie tylko w formie suchych faktów.

Rodzina i znajomi

Roześlij wici wśród bliskich. Wiemy, że może być Ci trudno przyznać się do trudnej sytuacji zawodowej, ale czasami naprawdę warto. A może kuzyn lub koleżanka wie o wolnym etacie w swojej firmie i da Ci namiary? 

Lokalna prasa

Niby sposób stary, ale często nadal skuteczny, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie nie ma dużych firm, które stać na wykupienie ogłoszeń w najpopularniejszych portalach internetowych. Nie masz pojęcia jakich tytułów szukać? Podpytaj rodziców, dziadków lub starszych sąsiadów, oni pewnie nadal korzystają z tej metody pozyskiwania informacji o aktualnych wydarzeniach w regionie. A gdy już kupisz odpowiednią gazetę, od razu skieruj się do rubryki „Praca”.

Internet

Zaprzyjaźnij się ze stronami: www.pracuj.pl, www.gratka.pl, www.monsterpolska.pl, www.infopraca.pl, www.jobs.pl, gumtree.pl. Warto odwiedzać je codziennie, bo każdego dnia pojawia się na nich wiele nowych ofert. Koniecznie zapisz się też na newsletter, dzięki czemu interesujące Cię ogłoszenia będą spływały prosto na Twój e-mail. Wiele firm poszukuje też pracowników przez agencje pośrednictwa pracy, więc nie zapominaj o ich stronach, np.: www.adecco.pl, www.randstad.pl, www.hrk.pl.

Bezpośredni kontakt 

Złap byka za rogi! Poszukaj na portalu www.pkt.pl lub www.zumi.pl interesujących Cię firm i skontaktuj się z nimi. Możesz zanieść CV osobiście (polecamy), wysłać je mailem lub po prostu zadzwonić. Postaraj się znaleźć konkretne osoby, które w danej firmie zajmują się rekrutacją, ułatwią Ci to z pewnością serwisy: www.goldenline.pl i www.linkedin.com. Wykorzystaj element zaskoczenia i zaprezentuj się z jak najlepszej strony. Nawet jeśli w danym momencie firma nie prowadzi rekrutacji, to z pewnością, jeśli zawitasz do niej osobiście, zostaniesz bardziej zapamiętany niż z samego papierka.

Urząd Pracy

A nóż widelec pomoże Ci Państwo. Odwiedź najbliższy Urząd Pracy, w którym możesz liczyć na: pośrednictwo pracy, doradztwo zawodowe, świadczenia aktywizacyjne, darmowe szkolenie, środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej i inne formy wsparcia. Adresy placówek sprawdzisz na www.urzedy-pracy.dic.pl. Zajrzyj także do Państwowej Centralnej Bazy Ofert Pracy: oferty.praca.gov.pl.

Życzymy Ci powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

 

Masz przejściowe problemy finansowe? >>> Skorzystaj z pomocy TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni