Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Problemy finansowe - sprawdź, czy Ci grożą

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 02.03.2018

problemy finansowe - sprawdź, czy Ci grożąProblemy finansowe przychodzą niespodziewanie. Jeszcze wczoraj miałeś stabilną sytuację finansową, a dziś legła w gruzach. Zdarza się. Ale zazwyczaj dzieje się trochę inaczej. Twoje domowe finanse wymykają się spod kontroli zupełnie niepostrzeżenie, a Ty dostrzegasz problem dopiero wówczas, gdy jest naprawdę źle. A gdybyś tak nie zignorował symptomów zbliżającej się katastrofy?

 

Żeby ich nie zbagatelizować, musisz przede wszystkim umieć je dostrzec, co nie jest wcale takie łatwe w natłoku codziennych obowiązków i pędu życia. Zwróć jednak uwagę, jak wiele wysiłku i czasu poświęcasz na to, by zdobyć pieniądze. Czyż zatem coś, na co tak bardzo musisz pracować, nie powinno wymagać od Ciebie większej uwagi?

Coraz mniej oszczędności

Pierwszym sygnałem, mogącym świadczyć o pogarszaniu się Twojej sytuacji finansowej może być fakt, że z miesiąca na miesiąc odkładasz coraz mniej. Oczywiście w życiu zdarzają się różne niespodziewane wydatki, które zaburzą stały rytm odkładania pieniędzy, ale nie mają większego wpływu na Twoją ogólną kondycję finansową. Jednak w pewnym momencie wydatki mogą zupełnie wymknąć się spod kontroli. Na przykład wówczas, gdy zaczynasz wydawać coraz więcej pieniędzy, a Twoje zarobki stoją w miejscu. W pewnym momencie nie tylko przestajesz cokolwiek oszczędzać, ale też zaczynasz na codzienną konsumpcję wydawać odłożone na inny cel pieniądze. O ile je posiadasz. Jeśli nie, wydajesz pożyczone.

Minus na karcie kredytowej

Innym sygnałem zwiastującym kłopoty może być trudny do spłacenia debet lub kredyt na karcie kredytowej. Gdy któryś miesiąc z kolei kończysz na minusie, to znak, że powinieneś wnikliwie przyjrzeć się swojej sytuacji finansowej. Jeśli nie wydarzyły się po drodze niespodziewane wydatki na przykład na naprawę sprzętu AGD, prawdopodobnie wydajesz za dużo na „życie”. Najlepszym sposobem na zorientowanie się w sytuacji jest „rachunek sumienia” w postaci przeanalizowania wydatków z kilku ostatnich miesięcy i rozpoczęcia regularnego ich budżetowania.

Pożyczka na spłatę innych zobowiązań

Kiedy chcesz zaciągnąć pożyczkę na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań, jest już naprawdę źle. Z pożyczek należy korzystać odpowiedzialnie, a skoro doszło do takiej sytuacji, gdzieś po drodze zabrakło odpowiedniej kalkulacji. Zanim weźmiesz kolejną pożyczkę, skontaktuj się z firmą, w której masz dług. Zapytaj o możliwość czasowego zawieszenia spłat Twojego zobowiązania lub też zmniejszenia wysokości comiesięcznej raty.

 

Rozważając pożyczkę nigdy nie podawaj zawyżonej wysokości swoich zarobków i nie ukrywaj ciążących na Tobie innych zobowiązań finansowych – jeśli nosisz się z takim zamiarem pamiętaj, że Twoja zdolność kredytowa pozwala oszacować pożyczkodawcy, jaką kwotę pożyczki jesteś w stanie spłacić.

 

Jeśli już kolejny raz pożyczyłeś pieniądze, nie pozostaje nic innego, jak spłacić dług. Koniecznie ratę nowej pożyczki uwzględnij w domowym budżecie. Na czas spłaty długu zrezygnuj z wszelkiego rodzaju niepotrzebnych wydatków. Rozważ podjęcie dodatkowej pracy lub też nadgodziny.

 

Pamiętaj, że nawet z najtrudniejszej sytuacji można znaleźć wyjście. Ale im szybciej dostrzeżesz nadciągające kłopoty, tym łatwiej będzie uniknąć prawdziwej katastrofy.

Przeczytaj także, co to jest budżet domowy i jak go stworzyć >

Problem w tym, że potrzebujesz gotówki? Skorzystaj z pomocy TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni