Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Produkcja fair trade. Dlaczego warto kupować ekologiczne ubrania?

DOM Opublikowano: 16.06.2022

Rosnąca świadomość ekologiczna skłania nas do poszukiwania nowych rozwiązań, które pomagają w skutecznej walce z masowo wytwarzanymi odpadami. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne ubrania. Eko-rozwiązania zachęcają do skrupulatnej weryfikacji jakości artykułów, widniejących na witrynach sklepowych popularnych sieciówek. Moda fair trade inicjuje coraz większe zmiany w polityce przemysłu odzieżowego, mobilizując klientów do kupowania w przemyślany, zrównoważony sposób.

Czym wyróżniają się ekologiczne ubrania?

Rozwiązania eco-friendly kojarzą się często z wyrobami pochodzącymi z materiałów poddanych ponownemu przetworzeniu. Dwa najpopularniejsze tworzywa, które używane są do wtórej produkcji ekologicznych ubrań, to bawełna i poliester. Szacuje się tym samym, że połowa produkowanych rocznie odpadów tekstylnych może zostać użyta niejednokrotnie.

 

Moda eco-friendly nie ogranicza się jednak wyłącznie do ubrań pozyskanych z recyklingu. Firmy odzieżowe, produkujące w duchu fair trade, coraz chętniej sięgają po materiały przyjazne środowisku. Jednym z najpopularniejszych zamienników tradycyjnej bawełny jest bawełna organiczna, pochodząca z upraw niemodyfikowanych genetycznie. Ekologiczne ubrania często produkowane są z lnu – materiału cenionego za właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. To przewiewna, a jednocześnie niezwykle wytrzymała tkanina. Len całkowicie ulega biodegradacji, stając się jednym z najbardziej cenionych eko-tekstyliów.

 

Producenci maksymalnie ograniczają udział substancji chemicznych podczas procesów pozyskiwania materiałów przyjaznych środowisku. Takie działanie sprawia, że ekologiczne ubrania są trwałe, odporne na uszkodzenia i przetarcia. Sam materiał ma gęsty splot włókien, przez co odzież posłuży znacznie dłużej niż ta, zakupiona w sklepie sieciowym, skupionym na sprzedaży masowej.

 

Ekologiczne ubrania – jakie przynoszą korzyści dla środowiska?

Zrównoważona moda skupia się przede wszystkim na ochronie środowiska naturalnego, poprzez propagowanie produkcji ubrań, wykorzystującej ograniczoną ilości substancji chemicznych. Proponowana przez producentów odzież cechuje się zazwyczaj minimalizmem i naturalnością. Dzięki swojej uniwersalności ubranie znajdzie zastosowanie podczas komponowania licznych stylizacji. Eko-moda zachęca również do podejmowania racjonalnych, przemyślanych decyzji. W przypadku ekologicznych ubrań klient decyduje się na artykuły, które faktycznie potrzebuje, stawiając na ich jakość, a nie ilość.

 

TAKTO Finanse wspiera działania na rzecz ochrony środowiska

Firma TAKTO Finanse regularnie bierze udział w inicjatywach na rzecz propagowania ekologicznego stylu życia. W 2021 roku przekazaliśmy środki, które umożliwiły posadzenie 118 drzew, zwracając tym samym kilka tysięcy ton zużytego papieru. Sortowanie odpadów, redukowanie ilości zużywanej wody, wybieranie ekologicznych ubrań – to tylko nieliczne z działań, których skrupulatne stosowanie przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego.  Zachęcamy do podejmowania eko-inicjatyw w swoim otoczeniu.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni