Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Promocja czy wprowadzanie w błąd? Jak oszczędzać podczas zakupów online

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 13.11.2019

 

Portale aukcyjne i sklepy internetowe nieustannie rywalizują o Klientów. O ile bez trudu mogą konkurować pod względem ceny ze sprzedawcami stacjonarnymi (niższe koszty magazynowania sprzętu, brak wydatków na ekspozycję, proporcjonalnie mniejsza liczba pracowników) to rywalizacja między sprzedawcami w online jest o wiele bardziej zażarta i często jest bardziej zestawem trików – niż faktyczną różnicą cen. Niektóre firmy uciekają się do nielegalnych praktyk, manipulując cenami, aby stworzyć złudne wrażenie wysokiej obniżki. Jak nie wpaść w sieci nie zawsze uczciwych praktyk i nie przepłacić za poszukiwany przez nas towar?

Zaprzyjaźnij się z porównywarkami cen

Porównywarki cen są szczególnie przydatne w okolicach Black Friday i wyprzedaży świątecznych. To właśnie wtedy internauci najczęściej bombardowani są obniżkami, wynoszącymi rzekomo nawet kilkadziesiąt procent. Diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach.

Z technicznego  punktu widzenia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sztucznie wywindować cenę produktu na dzień przed „promocją” i z powrotem obniżyć ją do poprzedniej np. w Black Friday. Psychologiczny wpływ takiej sztuczki jest wart uwagi – ten sam laptop, który wydał nam się nieatrakcyjny przy cenie 1999 zł, w momencie „obniżki” z 2699 zł zaczyna wyglądać niezwykle kusząco.

To właśnie w takich sytuacjach warto sięgnąć po porównywarki cen. To specjalne serwisy internetowe, których głównym zadaniem jest zbieranie cen danych produktów w poszczególnych sklepach, z zachowaniem regularnych odstępów czasu. Dzięki nim kupujący zyskuje możliwość wiarygodnej i rzetelnej oceny zaprezentowanej promocji, dzięki czemu uniknie przepłacenia za poszukiwany produkt.

Wiarygodność takich witryn została jednak wyraźnie nadszarpnięta podczas zeszłorocznego Black Friday. Doszło wtedy do awarii jednej z największych porównywarek. Internauci błyskawicznie wysnuli teorię, że zabieg ten nie był przypadkiem, firma jednak stanowczo zaprzeczyła wszelkim oskarżeniom. Mając w pamięci sytuację z zeszłego roku, nic nie stoi na przeszkodzie, aby porównać cenę wybranego przez nas produktu w przynajmniej dwóch źródłach. Albo sprawdzić ceny interesujących nas produktów tydzień przed przewidywanym świętem zniżek. W Polsce najwięcej zniżek jest oferowanych na Black Friday, Dzień Darmowej Dostawy czy Cyber Monday.

 

 

 

 

 

Uważaj na gwiazdki i drobny druk

Oferty promocyjne, reklamowane jako ogólna obniżka dla wszystkich klientów, mogą okazać się jedynie tanim sposobem na przyciągnięcie uwagi internauty. Do najczęściej stosowanych sztuczek należą m.in.:

  • mała liczba sztuk w promocyjnej cenie
  • warunek przynależności do wewnętrznego klubu stałego klienta
  • zakup łączony z innym produktem.

Oczywiście, warunki te nie sprawiają, że sugerowana cena przestaje być atrakcyjna. Powodują jednak, że staje się ona zamknięta na ogół konsumentów, nierzadko zaprzeczając treści publikowanych na banerach reklamowych.

Chcesz skorzystać ze znalezionej promocji, lecz obawiasz się braku pieniędzy? Skorzystaj z oferty pożyczkowej firmy TAKTO Finanse. Specjalizuje się ona w pożyczkach długoterminowych, które będziesz mógł rozłożyć na dogodne i odpowiednie dla swoich możliwości raty. Już dziś wypełnij wniosek pożyczkowy na naszej stronie internetowej i zasil swoje finanse na dowolny cel.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni