Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Przebrania karnawałowe last minute

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 22.01.2016

Słowo karnawał pochodzi od włoskiego carne vale, które znaczy

Święto Trzech Króli dawno za nami, oficjalnie rozpoczęliśmy karnawał, który potrwa do środy popielcowej. Słowo karnawał pochodzi od włoskiego carne vale, które znaczy "pożegnanie mięsa" przed rozpoczynającym się po karnawale wielkim postem. Najpopularniejsze pokazy karnawałowe odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaszaleć w Polsce

i wybrać się na przebierany bal lub chociaż domówkę. I oczywiście nie idziemy na łatwiznę i nie wypożyczamy drogiego, gotowego kostiumu, ale tworzymy go sami :)

Dla Niej

Tajemnicza Dama

Kupienie maski weneckiej w pasującym kolorze do reszty kreacji nie jest łatwe, za to wykonanie własnej maski już na szczęście tak. Po pierwsze znajdź odpowiedni kształt maski, np. taki >. Wytnij kształt w sztywnym brystolu, nie zapominając o dziurkach na oczy. Następnie naklej na maskę papier kolorowy i w tym momencie ogranicza Cię już tylko wyobraźnia, szalej z koronkami, brokatami, cekinami i piórkami lub np. skórą w wersji męskiej. Im bardziej fikuśna maska tym lepiej. Gdy maska już przeschnie po dekorowaniu, zrób na jej brzegach dziurki i przeciągnij przez nie cienką gumkę albo dwie tasiemki do zawiązania z tyłu głowy.

Grecka Bogini

Jeżeli Twój partner nie przebiera się za ducha lub macie większe zapasy jasnych prześcieradeł, możesz śmiało zadawać szyku na balu jako grecka bogini. Opleć się białym prześcieradłem, zrób koczek na głowę załóż wianek z bluszczu, który na szczęście jest dostępny cały rok. Przebranie dopełnią rzemykowe sandałki i kolorowe bransoletki.

Kot

Wystarczy, że kupisz kawałek futerka, albo znajdziesz jakieś sztuczne futerko w second handzie, z którego uszyjesz ogon i uszka. Ogon możesz doczepić do czarnych spodni, a uszka przyklej do opaski. Jeszcze tylko czarna bluzka i ciemny makijaż z narysowanym noskiem i wąsikami. Na szyje załóż grubszy łańcuszek i przebranie gotowe. Wykapany z Ciebie kociak.

Dla Niego

Duch

Gdy bal przebierańców jest już za godzinę i jesteś w desperacji, bo nadal nie masz przebrania, nie martw się! Stare, klasyczne przebranie ducha zrobione ze starego białego prześcieradła zawsze dobrze wygląda. Wystarczy, ze wytniesz dziury na oczy. W trakcie zabawy może przyjść moment, kiedy będziesz chciał zrzucić z siebie powłokę, dlatego nie zapomnij o eleganckim wyglądzie pod przebraniem.

Medyk

Jeżeli masz znajomego lekarza, to przebranie masz już gotowe. Pożycz kitel i stetoskop, do tego poważna mina i masz to!. Jeżeli nie masz dostępu do profesjonalnego stroju, wystarczy, że kupisz w sklepie medycznym za mniej niż 10 zł: maseczkę, rękawiczki i flizelinowe ubranie. Autentyczności przebrania doda kilka plam zrobionych czerwoną farbką.

Szef Mafii

Wciel się w Al Capone na jedną noc w roku. Jedyne czego potrzebujesz to ciemny garnitur, biała koszula, szelki, najlepiej muszka i kapelusz. Nie zapomnij tylko zaczesań włosów do tył na żel i czarną kredką dorysować wąsik. Świetnym dodatkiem do stroju będzie cygaro, gruby plik papierowych banknotów i zabawkowy pistolet. Cały strój masz już gotowy, możesz śmiało siać postrach na imprezie.

 

Masz inny pomysł, ale potrzebujesz więcej gotówki? >>> Weź pożyczkę w TAKTO Finanse i do dziełaOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni