Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Przedłużenie terminu spłaty pożyczki – jak z niego skorzystać?

POŻYCZKI Opublikowano: 28.10.2022

Niespodziewane wydatki, nagła choroba czy gwałtownie pogorszona sytuacja materialna to tylko niektóre z czynników, które mogą znacząco utrudnić nam terminową spłatę podjętego zobowiązania. Firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby wypracować z klientem zadowalający kompromis – jednym z umożliwiających to narzędzi jest przedłużenie terminu spłaty pożyczki. Kto może się o to ubiegać? Jakie kryteria trzeba spełnić?

Jak przebiega przedłużenie terminu spłaty pożyczki?

W sytuacji, w której z niesprzyjających czynników losowych nie jesteśmy w stanie spłacić podjętego zobowiązania w ustalonym terminie, należy jak najszybciej poinfomować o tym fakcie pożyczkodawcę. Powiadomienie o zaistniałym problemie z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala uniknąć sytuacji, w której względem pożyczkodawcy zostaną podjęte kroki, związane z windykacją zadłużenia. W jaki sposób możemy ubiegać się o przedłużenie terminu spłaty pożyczki i z jakimi skutkami może wiązać się ta decyzja?

Jednorazowe przedłużenie terminu spłaty pożyczki w obrębie miesiąca

Podobnie jak w przypadku kredytu bankowego, umowa pożyczki pozabankowe określa dany dzień miesiąca, do którego należne środki powinny trafić na konto pożyczkodawcy. W sytuacji, w której borykamy się z niespodziewanymi kłopotami z płynnością finansową, warto skontaktować się ze specjalistami finansowymi wierzyciela w sprawie jednorazowego przesunięcia płatności raty. Tego rodzaju rozwiązanie może być szczególnie korzystne np. dla przedsiębiorców, którzy oczekują na uiszczenie wystawionych faktur przez kontrahentów.

Restrukturyzacja umowy

Jeśli po zaciągnięciu pożyczki okazuje się, że wysokość miesięcznej raty stanowi zbyt duże wyzwanie dla domowego budżetu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest obniżenie miesięcznej płatności poprzez wydłużenie okresu obowiązywania umowy. Choć opcja ta podnosi koszty obsługi długu w ujęciu terminowym, pomaga regularnie uiszczać ustaloną należność bez obaw o swoją stabilność finansową. Aby poznać możliwości w zakresie aneksowania dotychczasowej umowy, należy skontaktować się z konsultantem firmy pożyczkowej.

Wakacje kredytowe

Jeśli korzystałeś w przeszłości z pozabankowych produktów finansowych, terminowo spłacając podjęte zobowiązania, nasza marka może zaproponować Ci pożyczkę długoterminową na warunkach premium – na każde 12 miesięcy umowy przysługuje wówczas jeden miesiąc bezpłatnych wakacji kredytowych, przesuwających spłatę na kolejny okres rozliczeniowy. Rozwiązanie to stanowi doskonałą okazję do podreperowania domowego budżetu i ustabilizowania wydatków na kolejny miesiąc.

Dołącz do zadowolonych klientów TAKTO Finanse

Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom osób, które zdecydowały się nam zawierzyć w kwestiach finansowych. Każde przedłużenie terminu spłaty pożyczki rozpatrujemy indywidualnie, dążąc do wypracowania satysfakcjonującego obie strony kompromisu. Już dziś dołącz do grona klientów TAKTO i przekonaj się, że pożyczka pozabankowa może być bezpieczna i elastyczna.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni