Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Przygotuj się na wiosenne wydatki

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 17.03.2017

Zbliża się wiosna, a wraz z nią... potencjalne wydatki. Organizacja Wielkanocy, zakup nowej garderoby czy odświeżenie mieszkania to niektóre z możliwych wydatków, które warto uwzględnić w domowym budżecie.Piękny śpiew ptaków, słoneczna pogoda, budząca się z zimowego snu przyroda – takie skojarzenia budzi wiosna. Jednak ta pora roku również wiąże się z wydatkami. Co prawda, nie musimy już wydawać pieniędzy na ogrzewanie domu, ale w swoim budżecie musimy uwzględnić inne wydatki. Do tego czyha na nas wiele pokus…

 

Odświeżenie mieszkania

 

Kiedy widzimy za oknem zmiany, mamy ochotę wprowadzić je także w swoim mieszkaniu. Pomyśl, jak duże mają być i ile będą kosztować. Zastanów się, czy wystarczy dokupić np. kolorowe dodatki, czy zamierzasz wymienić meble i przemalować ściany?

 

Nowa garderoba

 

Już sporo dni przed nastaniem wiosny w sklepach z odzieżą pojawia się nowa kolekcja ubrań. Czasem trudno się oprzeć kupieniu kolejnych rzeczy, nawet jeśli szafa pęka w szwach. Najlepiej po prostu zrób w niej porządek i odłóż osobno ciuchy, które zamierzasz nosić na wiosnę. Stwórz z nich ciekawe zestawy. Postaraj się zaplanować wydatki na odzież. Zrób listę tego, czego potrzebujesz oraz zanotuj, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nowych ubrań.

 

Wiosenna pielęgnacja

 

Gdy kończy się zima skóra często jest przesuszona, a nawet odwodniona. Przybiera szarawy odcień i pojawiają się na niej popękane naczynka. By poprawić jej kondycję często kupujemy nowe kosmetyki lub decydujemy się na zabiegi, które oczyszczą, nawilżą, dotlenią oraz odżywią skórę. Ustal budżet na wiosenną pielęgnację i postaraj się nie przekraczać zdefiniowanych kwot.

 

Organizacja Wielkanocy

 

Okresem zwiększonych wiosennych wydatków są święta wielkanocne. Z tej okazji kupujemy przede wszystkim jedzenie oraz dekoracje świąteczne. Przemyśl, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na ten cel. Postaraj się nie kupować zbyt wiele produktów spożywczych, żeby nic się nie zmarnowało. Ceny w niektórych cukierniach są wysokie, więc zamiast kupować gotowe ciasta możesz je samodzielnie upiec.

Jeśli Twój budżet jest niewielki, zrezygnuj z kupowania drogich świąteczny ozdób. Zamiast tego spróbuj je wykonać samodzielnie. W internecie znajdziesz wiele inspirujących pomysłów na dekoracje oraz na eleganckie zaaranżowanie stołu.

 

Wydatki na wiosenne wyjazdy

 

Piękna pogoda zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu, w tym – również do podróżowania. Zastanów się, gdzie planujesz wyjechać i ile pieniędzy możesz przeznaczyć na ten cel. Zaoszczędzisz np. kupując bilety na pociąg, autokar czy samolot z wyprzedzeniem czasowym. Zawsze porównuj oferty noclegów czy restauracji.

 

Leki na alergię

 

Niestety, wiosną wielu z nas boryka się z problemami alergicznymi. Jeśli zaliczasz się do tej grupy to prawdopodobnie będziesz musiał(a) przeznaczyć pewną sumę pieniędzy na leki na alergię oraz na wizytę u lekarza.

 

Masz wiele planów, a ich realizacja wymaga pieniędzy? >>> TAKTO Finanse pomoże Ci w realizacji Twoich zamierzeń!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni