Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Domowy pupil poszukiwany

DOM DZIECKO ROZRYWKA Opublikowano: 20.09.2016

Twoje dziecko już od dawna prosi o małego, włochatego przyjaciela? Wybierz idealne zwierzę dla Was.

Twoje dziecko już od dawna prosi o małego, włochatego przyjaciela? W dzieciństwie zawsze miałeś zwierzaka w domu i teraz Ci tego brakuje? Chciałbyś, ale nie macie warunków na psa w mieszkaniu albo doskonale wiesz, że po pierwszej fascynacji spacery z czworonogiem spadną na Ciebie?

 

A gdyby tak to wszystko pogodzić…

Gdyby mieć zwierzaka, z którym nie trzeba wychodzić na spacer o 7 rano i którego nie trzeba pilnować, aby niczego nie zniszczył w drugim pokoju? I nie, nie chodzi nam o pluszową maskotkę :)

 

Pies nie bez powodu jest nazywany najlepszym przyjacielem człowieka, ale to wcale nie oznacza, że jedynym ze świata zwierząt. Możesz wybrać, inne, mniejsze i przede wszystkim mniej wymagające stworzenie. Koszty utrzymania też w wielu przypadkach będą zdecydowanie niższe. A Twoje dziecko będzie miało świetną okazję, aby nauczyć się odpowiedzialności i szacunku do zwierząt.

Rybki

Nie brudzą, nie śmierdzą, nie trzeba ich wypuszczać z „domku”. Idealne dla alergików. Nie oznacza to oczywiście, że nie wymagają żadnej uwagi. Konieczne jest regularne karmienie oraz wymiana wody, przy której z pewnością będzie potrzebna osoba dorosła. Na początek zalecamy wybór popularnym gatunków rybek, jak welon czy gupik, które nie są ani drogie ani zbyt wymagające. Główny wydatek oprócz samych rybek to akwarium i akcesoria do niego, ale przecież nie musi być od razu na pół ściany :)

Chomik, myszka

Tanie, małe, niezbyt kłopotliwe. I do tego bardzo popularne jako towarzysz malucha. Wymagają swojego terytorium, którym może być mała klatka lub akwarium. Dobrze, aby miały kontakt z ludźmi i nie zdziczały, ale dziecko niebojące się nowych wyzwań powinno spokojnie sobie z tym poradzić. Żyją około 2-3 lat, więc nie jest to też decyzja na długie lata, chociaż moment tłumaczenia dziecku, że jego pupil właśnie odszedł, nie będzie na pewno miły.

Świnka morska, królik

Zwierzak trochę bardziej wymagający, ale do ogarnięcia :) Większy od chomika, więc i klatka musi być większa, najlepiej dedykowana tym rodzajom zwierząt. Osoby wrażliwe na zapachy mogą czuć się w takim towarzystwie nieswojo i sprzątanie co około 2 dni macie gwarantowane. Z drugiej jednak strony istnieje duża szansa, że zwierzak odwdzięczy się i przysporzy całej rodzinie dużo radości. Przy odrobinie cierpliwości jesteście w stanie nauczyć go prostych sztuczek i przyzwyczaić do czułości. Świnki i króliki żyją trochę dłużej, od 6 do nawet 10 lat.

Kot

Poziom zaawansowany, ale nimi wszystko nieco mniej wymagający niż pies. Kot nie potrzebuje regularnych spacerów ani tyle uwagi człowieka. Często po prostu jest i raz na jakiś czas przyjdzie na głaskanie. Wybierając rasę kota weź pod uwagę jej wrodzone cechy. Starcia dziecka chcącego przytulić kotka z nielubiącym pieszczot czworonogiem raczej przyjemne nie będą. Czasami może się też okazać, że zwykły dachowiec będzie dużo lepszym (i tańszym) przyjacielem rodziny.

 

Myślisz o bardziej oryginalnym zwierzaku? >>> Zwiększ swoje możliwości z pożyczką TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni