Rosnące stopy procentowe wpływają zarówno na wysokość oprocentowania kredytów, jak i lokat oszczędnościowych. Osoby szukające najbezpieczniejszej metody na choć częściową ochronę kapitału przed wysoką inflacją dostrzegały, że przeciętne oprocentowanie lokat znajdowało się na znacząco niższym poziomie niż wysokość stopy referencyjnej. Czy trend ten uległ zmianie w ostatnim czasie? Zapraszamy do zapoznania się aktualnym rankingiem najkorzystniejszych kont oszczędnościowych, przygotowanych przez portal NajlepszeKonto.pl.
Aktualny ranking kont oszczędnościowych – czerwiec 2022
Przytoczony powyżej ranking zestawił ze sobą 15 kont oszczędnościowych, opracowanych przez największe banki w Polsce. Które oferty znalazły się na szczycie przygotowanego zestawienia? Na jakie oprocentowanie możemy liczyć?
1. Elastyczne Konto Oszczędnościowe (Getin Bank)
Elastyczne Konto Oszczędnościowe występuje w dwóch wariantach. Oferta „Bonus na start” jest oprocentowana na 6% i umożliwia zdeponowanie kwoty do 12 000 złotych na okres 12 miesięcy. Drugi produkt, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, pozwala zdeponować nawet 400 000 złotych na 3 miesiące. Skorzystanie z powyższych ofert wymaga posiadania konta osobistego.
2. Konto SuperOszczędnościowe (Citi Handlowy)
Propozycja Citi Handlowego jest bezterminowa, a oprocentowanie oferty wynosi 5,5%. Maksymalna wysokość możliwej do wpłacenia kwoty to 20 000 złotych. Podobnie jak w przypadku oferty od Getin, niezbędne jest posiadanie konta osobistego. Warto pamiętać również, że w miesiącach, w których zdecydujemy się na wypłatę środków, oprocentowanie nie zostanie naliczone.
3. Konto Oszczędnościowe (Bank Pekao)
Podobnie jak inne oferty oszczędnościowe, skorzystanie z oferty Banku Pekao wymaga posiadania konta osobistego – warto podkreślić również, że jest to oferta skierowana wyłącznie dla nowych klientów banku. Konto Oszczędnościowe opiewa na 5%, a okres obowiązywania umowy wynosi 183 dni. Na lokacie możemy zdeponować maksymalnie 100 000 złotych.
4. Rachunek oszczędnościowy (Santander Consumer Bank)
Pierwszą na liście propozycją, która nie wymaga otwarcia konta osobistego, jest rachunek oszczędnościowy banku Santander, na który możemy wpłacić łączną sumę do 200 000 złotych, oprocentowanych na 5%. Oferta wyróżnia się również bardzo krótkim terminem obowiązywania – z lokaty możemy skorzystać zaledwie do 30 lipca 2022 roku. Rachunek oszczędnościowy można otworzyć zdalnie, właściciel konta dysponuje również nielimitowanymi przelewami na określony rachunek z innego banku.
5. Otwarte Konto Oszczędnościowe (ING)
Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING również nie wymaga otwarcia konta osobistego. Lokata jest oprocentowana na 5% i obowiązuje przez 3 miesiące. Na konto możemy wpłacić do 400 000 złotych. Jeśli posiadamy własne konto w ING, w każdym miesiącu możemy dokonać nielimitowanej liczby wpłat za pośrednictwem przelewów internetowych.
Jak wybrać odpowiedni rachunek oszczędnościowy?
Planując założenie lokaty oszczędnościowej, należy wziąć pod uwagę zarówno maksymalny zakres kwot dla danego rachunku, jak i okres, przez jaki nasze środki będą znajdować się na koncie. Istotnym kryterium jest również wymóg założenia konta osobistego – konieczność skorzystania z innych produktów danego banku sprawia, że musi pamiętać o zapewnieniu stosownych wpływów na konto czy płacić kartą określoną liczbę razy w miesiącu.
WRÓĆ