Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Remont mieszkania w świetnej cenie

DOM OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 29.03.2017

Chcesz odświeżyć wygląd mieszkania? Nie przepłacaj! Istnieją sprytne sposoby, dzięki którym możesz znacznie ograniczyć koszty remontu. Poznaj je!Plan to podstawa

 

Jesteś zwolennikiem działania zgodnie z planem, czy raczej swobodnej improwizacji? Jeśli bliższy jest Ci ten drugi sposób działania, to musimy Cię zmartwić: w remoncie od początku do końca powinieneś trzymać się działania, a i tak prawdopodobnie wiele sytuacji Cię zaskoczy. Oczywiście możesz nie planować wszystkiego w każdym szczególe, ale wtedy musisz liczyć się z dużo większymi kosztami całego przedsięwzięcia. Dlatego na początku wypisz na kartce wszystko, co jest do zrobienia, dzieląc czynności na gruntowne i bardziej powierzchowne, na te, które możesz wykonać sam i te, które będą wymagały ingerencji fachowców. Nie jest tajemnicą, że im więcej zdołasz wykonać sam, tym mniej zapłacisz za remont. Podejdź jednak rozsądnie do swoich możliwości, nie przeceniaj ich, bo możesz więcej stracić niż zyskać.

 

Kosztorys

 

Myślisz, że to przesada? Otóż, wcale nie. Z pewnością nie chciałbyś chyba utknąć w połowie remontu, bo skończyły Ci się fundusze albo prowadzić remont latami. Najlepiej zrób kosztorys, używając kalkulatorów kosztów remontu, które znajdziesz w internetowych serwisach budowlanych. Koniecznie załóż sobie jakiś budżet awaryjny, bo może się przydać, gdy pojawią się nieoczekiwane wydatki remontowe. Załóż też, że zakupisz około 15% procent więcej materiałów – musisz się liczyć z tym, że nie wszystko pójdzie tak gładko, jakbyś tego chciał(a). Staraj się jak najwięcej zrobić sam(a), ale tam, gdzie to konieczne nie oszczędzaj na fachowcach od trudnych robót – koniec końców pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy.

 

Zakup materiałów

 

Jeśli chodzi o zakup materiałów, to warto jest postawić na te ze składów budowlanych, ponieważ mają zdecydowanie wyższą jakość, co w dłuższej perspektywie czasowej jest bardziej opłacalne niż kupno tańszych, lecz gorszych materiałów. Jednak również w marketach budowlanych dostaniesz dobre produkty, a nabycie ich w tym miejscu ma niewątpliwą zaletę: w razie gdyby nie udało ich wykorzystać w całości, możesz dokonać zwrotu nadwyżki – i to w każdej ilości. Ważne tylko, by zachować paragon, który będzie potrzebny podczas zwrotu.

 

Działaj po kolei

 

Przemyśl kolejność podejmowanych działań i ustal tę najlepszą, a zrobisz remont na lata, który najbardziej się opłaca. Najpierw zaplanuj ewentualne zmiany w układzie pomieszczeń i z pomocą fachowców optymalnie poprowadź instalacje. Jeśli masz starą, aluminiową instalację, dla bezpieczeństwa swojego i swojej rodziny wymień ją w pierwszej kolejności. W naszych domach nie powinno być też miejsca na stare żeliwne instalacje. Piony należy tak zaprojektować, by był do nich dostęp. Sporo uwagi warto poświęcić łazience, która w polskich domach najczęściej jest mała i niewygodna, a przecież to ważne miejsce w domu! Powinna być ciepła, dobrze wentylowana i najlepiej zaopatrzona w ogrzewanie podłogowe, co z pewnością docenicie podczas użytkowania. Następnie można się zająć już ścianami, do malowania których warto użyć farb zmywalnych. Na koniec zostawmy sobie wymianę podłóg, okien i drzwi. Powodzenia!

 

Planujesz remont? Z pewnością przydadzą Ci się pieniądze na ten cel! >>> Pożyczysz je od TAKTO Finanse!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni