Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Rozrywka dla dzieci za mniej niż 2 zł

DZIECKO OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 28.10.2016

Nie trzeba wydawać fortuny na kreatywne zajęcia dla swoich pociech. Poznaj zabawy, które dostarczą Twojemu dziecku wiele radości, a Ciebie nie będą kosztować więcej niż 2 zł.

Twoje dzieci mają tyle energii, że cały czas musisz wymyślać nowe atrakcje, aby nie zwariować? Dobrze się składa. Dziś porzucamy kilka pomysłów na super zabawę, którą dorośli doskonale pamiętają z dzieciństwa, ale ich pociechy wychowane w erze smartfonów i Internetu już niekoniecznie. To niezwykle proste i mega tanie jesienne aktywności, które pozwolą Wam spędzić trochę fajnego czasu razem i wydobędą z Twojego malucha drzemiącą w nim kreatywność. I wcale nie potrzebujecie do tego drogich zabawek i gadżetów. Konieczny jednak jest najpierw wspólny spacer do pobliskiego parku lub lasu, co też jest super sprawą, bo i Ty i maluch dotlenicie się i trochę poruszacie. A po co to wszystko? Musicie zdobyć główne rekwizyty :) Potem wystarczą już tylko drobiazgi, jakie zazwyczaj i tak masz w domu oraz te, które i tak niedawno zakupiłaś dziecku do szkoły.

Ludziki

Klasyka :) Pamiętasz własnoręcznie zrobione ludziki z kasztanów i żołędzi? To do dzieła! Potrzebujecie jeszcze zapałek oraz nożyka, którym zaostrzysz dziecku zapałki, aby z łatwością zamieniały się w nogi i ręce małych bohaterów. Możecie poprzestać na samych ludzikach, ale możecie iść dalej i stworzyć całą rodzinkę oraz ich zwierzaki, takie jak koń czy pies. A jak już skończycie tworzenie, to wykreowane postaci mogą służyć dziecku do dalszej zabawy, tak jak różne plastikowe figurki, o zakup których często prosi.

 

Statki

 

Kasztany i żołędzie świetnie nadadzą się także na inne zabawki. Wytnijcie z bloku szkolnego małe żagle i pomalujcie je w kolorowe wzory a następnie przyklejcie do zapałek, które wbijecie w zebrane owoce jesieni. Tak przygotowane małe stateczki mogą towarzyszyć dziecku w kąpieli lub stanowić osobną zabawę przy wsparciu miski z odrobiną wody.

 

Kolorowe obrazy

 

Symbolem jesieni są spadające liście z drzew, które tworzą niesamowitą paletę barw i kształtów. Wykorzystajcie to! Podczas najbliższego spaceru rozejrzyjcie się dookoła i poszukajcie najładniejszych okazów. A po powrocie do domu przygotuj dziecku kilka kartek bloku szkolnego i klej. Poproś je, aby stworzyło z zebranych liści najładniejszy obraz na świecie. Z pewnością zachęcisz go i zainspirujesz, jeśli pierwsze dzieło wyjdzie spod Twojej ręki.

 

Drzewnik

 

Coś w stylu zielnika, ale z wcześniej zebranymi liśćmi opadłymi z różnych rodzajów drzew. Znajdź wcześniej w Internecie i wydrukuj kształty liści drzew, jakie znajdują się w Waszej okolicy. Potem weź malucha na spacer i razem szukajcie właśnie takich okazów. Jeśli Twoje dziecko umie już pisać, możecie z przyniesionych do domu liści zrobić album. Co będzie potrzebne? Blok szkolny, klej i kredki. Na każdej stronie bloku przyklejcie jeden z liści, a dziecko niech napisze obok nazwę drzewa z jakiego pochodzi. Z pewnością będzie to super zabawa, a efektami mały artysta będzie mógł się pochwalić tacie, babci czy chrzestnej.

 

Korale

 

„Czerwone korale, czerwone niczym wino. Korale z polnej jarzębiny..”. Już wiesz o co chodzi? Zabawa zdecydowanie dedykowana córkom. Zbierzcie na spacerze małe czerwone kuleczki, a w domu nawleczcie je przy pomocy igły na nitkę. Może to być jeden sznur korali, a może być więcej, aby były bardziej okazałe. Do kompletu możecie dorobić też bransoletki. I macie gwarancję, że na kolejnym rodzinnym spotkaniu będziecie najpiękniejsze :)

 

 

Chcesz zafundować dzieciom większą atrakcje? >>> Skorzystaj z pożyczki TAKTO Finanse

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni