Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Rynek pozabankowy - co to jest?

POŻYCZKI Opublikowano: 13.12.2017

Sektor pozabankowy - co to jest

Lepsza ochrona konsumentów i kontrola pozabankowego sektora rynku finansowego sprawiają, że pożyczki pozabankowe zyskują coraz więcej zwolenników, a korzystanie z nich jest równie bezpieczne, jak w przypadku kredytów oferowanych przez banki.

 

Firmy pożyczkowe to alternatywa dla banków, które dość restrykcyjnie podchodzą do wszelkiego rodzaju kredytów i pożyczek. Wokół nich narosło wiele mitów, związanych choćby z przekonaniem, że nie podlegają żadnemu nadzorowi, w związku z czym mogą bezkarnie działać na szkodę swoich klientów. Tymczasem, choć firmy z sektora pozabankowego - w przeciwieństwie do banków – nie podlegają Komisji Nadzoru Finansowego, ich funkcjonowanie reguluje Ustawa o Kredycie Konsumenckim i tzw. ustawa antylichwiarska.

Dodatkowo nad wysokimi standardami produktów i usług oferowanych przez sektor pozabankowy czuwa m.in. Związek Firm Pożyczkowych czy też Konferencja Przedsiębiorstwa Pożyczkowych w Polsce – jeśli chcesz mieć pewność, że właśnie z takich korzystasz, sprawdź, czy wybrana przez Ciebie firma figuruje na liście członków tych instytucji.

 

Pożyczki pozabankowe to idealne rozwiązanie, kiedy chcesz szybko otrzymać pieniądze (nawet w kilkanaście minut od złożenia wniosku) i przy spełnieniu minimum formalności. Zazwyczaj szanse na uzyskanie pożyczki nie maleją nawet wówczas, kiedy nie możesz się pochwalić pozytywną historią kredytową lub w BIK zapisana jest Twoja negatywna historia, a także jeśli banki już odmówiły Ci udzielenia kredytu na przykład ze względu na niedostateczną zdolność kredytową czy też niemożność spełnienia warunków umożliwiających pozytywne rozpatrzenie wniosku (np. brak umowy o pracę).

 

Firmy pożyczkowe często, podobnie jak banki, interesują się Twoją historią w BIK oraz dokładnie analizują Twoją sytuację finansową. Musisz pamiętać o tym, że robią to po to, aby nie wpędzić Cię w spiralę zadłużenia, z której będzie Ci ciężko wyjść. Często jednak pożyczają pieniądze jedynie na podstawie Twojego pisemnego oświadczenia o zarobkach.

 

Ze względu na łatwiejszy dostęp do usług firm pozabankowych, zanim podejmiesz decyzję o wzięciu pożyczki, dokładnie przemyśl, czy jesteś w stanie spłacić swoje zobowiązania w terminie. Nieprzemyślana decyzja może mieć poważne konsekwencje (niezależnie od tego, w którym sektorze pożyczasz pieniądze), ale jeśli wnikliwie przeanalizujesz swoje możliwości, możesz bezpiecznie skorzystać zarówno z kredytów bankowych, jak i pożyczek oferowanych przez sektor pozabankowy.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, gdzie pożyczyć pieniądze „na cito" >

 

 

Źródło: di.com.pl

 

Chcesz pożyczyć pieniądze? W TAKTO Finanse zrobisz to szybko i bezpiecznie.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni