Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Spirala długów – jak wyjść z pętli zadłużenia?

POŻYCZKI Opublikowano: 08.08.2022

Zagrożenia, jakie niesie ze sobą spirala długów, to jeden z najczęściej poruszanych przez nas tematów na naszym blogu, o którym wspominaliśmy przy licznych artykułach na temat pożyczek krótkoterminowych. Dzisiejszy artykuł poświęcimy w całości kwestii pętli zadłużenia. Kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ich pojawienie się? Jak przerwać cykl pozyskiwania pożyczki na spłatę pożyczki? Zapraszamy do lektury.

Jak powstaje spirala długów?

Nieprzerwana spirala długów to sytuacja, w której podjęte przez nas pożyczki i inne zobowiązania finansowe zaczynają przerastać nasze możliwości. Zaciągnięte do tej pory zobowiązania zaczynamy spłacać przy pomocy nowych pożyczek, a do kosztów związanych z częścią kapitałową pożyczek dochodzą coraz wyższe koszty odsetkowe.

Z pętlą zadłużenia mamy do czynienia również wtedy, gdy tracimy kontrolę nad charakterem naszych zadłużeń. Przestajemy orientować się nad liczbą pozaciąganych chwilówek – do umów pożyczkowych mogą dojść koszty nieuiszczonych zakupów na raty czy obciążonej karcie kredytowej. Wyliczenia te nie uwzględniają ewentualnych zadłużeń poza wyspecjalizowanymi przedsiębiorstwami, takimi jak pożyczki od rodziny czy przyjaciół.

Każda zaciągnięta pożyczka oddala nas od najważniejszego celu – uregulowania swojej historii kredytowej i przerwania niekorzystnego cyklu. Do problemów finansowych dochodzi również nieustanny stres, związany z ewentualnymi spotkaniami z komornikiem, przychodzącymi pismami na temat windykacji czy groźba spraw sądowych.

Spirala długów – jak ją przerwać?

Na szczęście, z pętli zadłużenia można się wydostać. Wśród najczęściej stosowanych przez dłużników metod należy wymienić:

Bankowy kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, w ramach którego wszystkie zadłużenia są zbierane w jedną umowę u jednego podmiotu. Choć rozwiązanie to może opiewać na wiele rat, pozwala pozbyć się największego zagrożenia – nieustannie narastających odsetek. Systematyczna spłata kredytu konsolidacyjnego pozwoli nam pożegnać kłopoty finansowe.

Pożyczka od rodziny i znajomych

Choć zaciągnięcie pożyczki na spłatę pożyczki nie wydaje się rozwiązaniem naszego problemu, warto pamiętać, że naszym podstawowym celem jest spłata zobowiązań, które generują nam dodatkowe koszty. Powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej pozbyć się wysoko oprocentowanych pożyczek, zostawiając na koniec te, które możemy spłacić na bardziej dogodnych dla nas warunkach.

Sprzedaż posiadanych dóbr

Domowa wyprzedaż również nie wydaje się być optymalnym rozwiązaniem kłopotów finansowych. Należy mieć jednak na uwadze, że jeśli nie spodziewamy się w najbliższym czasie istotnego przypływu gotówki, rozstanie się z samochodem czy częścią sprzętów RTV i AGD jest nieuniknione, a im szybciej później zdecydujemy się na ten krok, tym mniejszą część zadłużenia będziemy w stanie spłacić.

W jaki sposób TAKTO przeciwdziała spirali długów?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci nie musieli obawiać się o swoją sytuację po zaciągnięciu pożyczki. Prześwietlamy możliwości pożyczkobiorcy w bazach BIG oraz BIK, a nasze pożyczki obowiązują przez okres od 6 do aż 42 miesiące, dzięki czemu wysokość miesięcznej raty może wynosić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Już dziś dołącz do zadowolonych klientów marki TAKTO i nie obawiaj się o miesięczne raty.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni