Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sprytny sposób na przedświąteczne porządki

DOM DZIECKO Opublikowano: 01.12.2015

Sprytny sposób na przedświąteczne porządkiWszyscy czekamy na święta, bo to czas radości, rodzinnych spotkań i pyszności na stole. Ale wszyscy wiemy też, ile te szczęśliwe chwile wymagają przygotowań i pracy. Jednym ze standardowych „obowiązków” świątecznych jest wysprzątanie na błysk naszych mieszkań i domów. I tutaj znów wszyscy (a przynajmniej prawie wszyscy) wiemy, jak bardzo ciężko będzie nam się do tego zabrać. Najprościej byłoby oczywiście zatrudnić panią Jadzię czy Helę, która chętnie zarobiłaby parę groszy, ale Twój portfel raczej tego nie zniesie.

Co więc zrobić?

Zmień nielubiane czynności w przyjemność.

Ale jak? Zagraj w sprzątanie! Tak, tak, dobrze czytasz :)

Z czym kojarzy Ci się gra? Nieważne czy to karty, chińczyk, Simsy czy najnowszy Wiedźmin. To zazwyczaj przyjemny dreszczyk emocji, motywacja do bycia najlepszym oraz świetna zabawa.

Multiplayer

Zaproś do zabawy wszystkich domowników. Nie ważne czy to Twój mąż i trójka dzieci, narzeczona, rodzice czy pięciu studentów różnych kierunków. Bawić lubi się każdy! Przedstaw swoją propozycję zasad lub ustalcie je wspólnie. Mechanizm może być dowolny, np.:

  • punkty za każdą czynność wpisaną na listę „Czystej Gry”
  • wzajemne wyznaczanie sobie wyzwań/misji do wykonania
  • kto pierwszy ten lepszy
  • losowanie zadań z możliwością negocjacji i wymiany z innymi członkami
  • ocena zadania i przyznawanie punktów przez pozostałych graczy

Nagroda

To bardzo ważny (najważniejszy) czynnik powodzenia. Wygrana musi być atrakcyjna dla wszystkich graczy, bo tylko to zmotywuje ich do działania. Może być taka sama dla wszystkich lub wybrana indywidualnie przez zwycięzcę. Może być jedna duża na koniec rozgrywki lub kilka mniejszych w poszczególnych rundach.

Kilka propozycji:

  • dodatkowy prezent świąteczny
  • ulubiony obiad dla zwycięzcy dnia
  • zwycięzca tury jest zwolniony z uczestnictwa w kolejnej z automatycznym przyznaniem punktów za nią

Dobra zabawa

Oprócz porządku zadbajcie też koniecznie o świetne nastroje. Wspólna zabawa ma Was do siebie zbliżyć, pozwolić się jeszcze lepiej poznać i pomóc zintegrować. Rywalizacja rywalizacją, ale pamiętajcie, że cel jest wspólny: lśniące mieszkanie i super udane święta.

Rewanżyk?

Jeśli się Wam spodoba, możecie kontynuować Grę, bo przecież nie sprzątacie tylko w grudniu. Można też rozszerzyć ją o kolejne misje: gotowanie, prasowanie, wyprowadzanie psa, wyrzucanie śmieci, odrabianie lekcji. Może mieć też swoje wydania specjalne: Wielkanoc, wakacje lub tury miesięczne. Możecie wszystko, byle wspólnie :)

 

Chcesz zwiększyć stawkę w grze? >>> Skorzystaj z gotówki od TAKTO Finanse i zainwestuj w nagrodęOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni