Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sposób na niejadka

KUCHNIA DZIECKO Opublikowano: 24.04.2016

Twoje dziecko grymasi przy jedzeniu i ze smakiem zajada wyłącznie mocno przetworzoną żywność i słodycze w kolorowych opakowaniach? Spokojnie, może nie jest niejadkiem z natury, tylko potrzebuje urozmaicenia? Przedstawiamy kilka sposobów na kreatywny posiłek dla malucha.

Bento

Pod tajemniczym słowem Bento ukrywa się japońska sztuka układania jedzenia w pojemniku tak, by wyglądało zabawnie, tworzyło jakąś opowieść lub po prostu było odwzorowaniem znanej z kreskówki czy estrady postaci. Zwykła kanapka? Nuda! Co innego jeżeli jest śmieszną myszką zrobioną z połówki jajka, podwodnym światem czy kwiatuszkami z papryki. To, co Cię ogranicza to tylko Twoja wyobraźnia. Polecamy także wesprzeć się Internetem i tam poszukać inspiracji: sztuka Bento.

Koktajle

Po dłuższym okresie niejedzenia wartościowych posiłków, może spaść odporność dziecka, co w konsekwencji zwiększy ryzyko infekcji i choroby. Świetnym sposobem do przemycenia witamin są pyszne koktajle, ale chwytliwszą nazwą będzie shake :) Zblenduj banana z jogurtem naturalnym i garścią mrożonych truskawek, a jeżeli nie będzie wystarczająco słodki, dodaj łyżkę miodu. Dla osób ograniczających laktozę polecamy zblendować ananasa z pomarańcza i garścią szpinaku – bomba witaminowa gotowa. Podaj shake w wysokiej szklance z kolorową słomką, a picie będzie jedną wielką zabawą!

Serwowanie

Wszyscy jemy oczami, a tym bardziej najmłodsi, których przyciąga wszystko co kolorowe i nowe. Spraw swojemu dziecku nowy zestaw do jedzenia, specjalny talerzyk i kubeczek. Dzięki temu poczuje się wyjątkowy. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: homebook.pl, np. cieszące się miski i kolorowe sztućce w fikuśnych kształtach. Wiadomo, że tak podany posiłek musi smakować lepiej ;)

Sosy

Praktycznie do każdego dania można podać sos w osobnej miseczce, a zanurzanie w nim kawałków jedzenia będzie świetnym urozmaiceniem posiłku. Jeżeli nie masz czasu na przygotowanie sosu, może to być zwykły keczup. Do kwaśniejszych owoców możesz wykorzystać słodki sos karmelowy lub czekoladowy.

 

Twój mały członek rodziny zawsze chce się czuć najważniejszy, więc zaproś go do wspólnego gotowania. Niech Ci pomaga w przygotowaniu posiłku i poznaje jego poszczególne składniki. Zaciekawiony z pewnością chętniej zje takie danie.

 

 

Chcesz nagrodzić swojego niejadka? >>> Zrób mu niespodziankę z pomocą TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni