Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sposób na kreatywną Wielkanoc

DOM DZIECKO ROZRYWKA Opublikowano: 26.02.2016

Zrób coś nowego w Wielkanoc, aby zapamiętać ten czas na lata.

Aby w tym roku nie zakończyć świętowania Wielkanocy ze słowami na ustach: „Święta, święta i po świętach”, zrób coś nowego, aby zapamiętać ten czas na lata. Niech nie będzie corocznym obżarstwem za stołem. Do dzieła!

Wyjazd

Jeżeli jesteście zapracowaną na co dzień rodzinką, może warto ten świąteczny czas wykorzystać na chwilę odpoczynku. Zamiast sprzątać, gotować i stresować się, czy sernik nie opadnie w tym roku, spakuj rodzinę i wyjedź! Wielkanoc to tylko cztery dni, dlatego wyjazd nie powinien mocno nadszarpnąć rodzinnego budżetu. Biura podróży oferują wyjazdy rodzinne do egzotycznych krajów, gdzie możesz poczuć pierwsze gorące promienie słońca. Wiosną na wielu szlakach leży jeszcze śnieg, więc jeżeli jesteście fanami białego szaleństwa, to już pakujcie ciepłe rzeczy na stok. Tradycjonalistom polecamy atrakcje agroturystyczne. Kto wie, może poznacie tam jakieś nowe tradycje wielkanocne, które na stałe zagoszczą w Waszych domach.

Nowa tradycja

Usiądź z bliskimi i porozmawiajcie o zbliżającej się Wielkanocy, wymyślcie jakąś nową tradycję w Waszej rodzinie, która nie będzie kolidowała z aktualnymi, a tylko dopełni świąteczny czas. Mogą to być wspólne zdjęcia rodzinne. Gdy już masz całą rodzinę pod jednym dachem, warto to uwiecznić i stworzyć rodzinny album świąteczny. Później w każdą kolejną Wielkanoc możecie porównywać, jak każdy z Was zmienił się przez ostatni rok. Może to być także wspólne oglądanie ulubionych filmów lub kinowych nowości albo wieczorne granie w planszówki całą rodziną, a przegrany zmywa po świątecznym śniadaniu.

Obyczaje z innych krajów

Co kraj to obyczaj i potwierdzeniem tych słów są obrzędy Wielkanocne. Dla urozmaicenia swojej Wielkanocy możecie zapożyczyć ciekawe pomysły na świętowanie. W Stanach Zjednoczonych święta trwają zaledwie jeden dzień, a popularnym zwyczajem jest szukanie ukrytych przez Zajączka Wielkanocnego skarbów. Są to najczęściej czekoladowe jajka albo drobne upominki ukryte w domu. W Niemczech w okresie Świąt pali się ogniska na znak pożegnania zimy i przywitania wiosny. W Anglii dzieci urządzają zawody „Egg Rolling”, które polegają na toczeniu jajka po ziemi, które powinno jak najszybciej dotrzeć do mety z nietkniętą skorupką. W Wielki Czwartek szwedzkie dzieci przebierają się za wiedzmy i składają wizyty sąsiadom, oczekując drobnych podarków. Tradycja ta wywodzi się z legendy o tym, że kiedyś Wiedzmy wybierały się na miotłach do tajemniczego miejsca zwanego „Blakulla”.

Aktywne Święta

Słoneczna pogoda skłania do aktywnego wypoczynku, co przy okazji sprawi, że mazurek nie pójdzie w boczki. Zamiast siedzieć cały dzień przy stole, zabierz rodzinę na spacer do parku lub pojedźcie razem do lasu. Koniecznie zabierzcie ze sobą psa. Może być własny bądź „pożyczony” - w wielu schroniskach jest możliwość wyprowadzenia wybranego czworonoga na spacer, co na pewno sprawi mu olbrzymią przyjemność. Świetnie sprawdzi się także rower albo rolki. Dzieci się ucieszą, a świeże powietrze przysłuży się Wam wszystkim. Gdy pogoda nie dopisze, możecie iść na kręgle albo basem, ważne żeby zażyć chociaż trochę ruchu. Bo jak wiadomo wysiłek fizyczny wzmaga uwalnianie się endorfin, które poprawiają nastrój, a przecież o to chodzi w Świętach!

 

Planujesz w tym roku szaloną Wielkanoc? >>> Zrealizuj plany z TAKTO FinanseOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni