Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sposoby na niższe rachunki za wodę

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 23.01.2017

Chciałbyś na rachunku za wodę zobaczyć znacznie niższą kwotę? To możliwe! :) Poznaj sprytne sposoby, dzięki którym w prosty sposób zminimalizujesz wydatki. Gdy przychodzi wyrównanie za wodę dziwisz się, że znowu musisz dopłacić? A może po prostu chciałbyś wydawać na wodę mniej i przeznaczyć pieniądze na coś innego? Dowiedz się, jak zmienić nawyki oraz jakie rozwiązania technologiczne zastosować, by łatwo osiągnąć ten cel!

 

Skontroluj stan instalacji

 

Na początku upewnij się, że w Twoim domu nie ma przecieków. Jeśli odkryjesz, że występują – zlikwiduj je. Sprawdź czy krany, prysznic oraz spłuczka są szczelne. Nawet delikatnie kapiący kran naraża Cię na dodatkowe wydatki. Jeśli woda kapie z prędkością 1 kropli na sekundę to tracisz ok. 12 tys. litrów wody rocznie!

 

Zmień baterie umywalkowe i prysznicowe

 

W tej chwili oferowanych jest bardzo wiele produktów, których zastosowanie zmniejsza zużycie wody. Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie baterii z jednym uchwytem, ponieważ w nich woda ciepła i zimna od razu zostają zmieszane. Warto rozważyć zakup baterii bezdotykowej z czujnikiem ruchu, w której woda leje się dokładnie wtedy, gdy podstawiamy ręce pod kran i przestaje, kiedy tylko je odsuniemy. Innym znakomitym rozwiązaniem są baterie termostatyczne z blokadą, z których woda nie wypływa, dopóki nie osiągnie temperatury ustawionej na termostacie. Bardzo popularne są baterie z perlatorem, który napowietrza wodę, sprawiając wrażenie, że strumień wody wydaje się większy niż nam się wydaje i dzięki temu zużycie wody jest mniejsze. Oferowane są także natryski prysznicowe oszczędzające wodę.

 

Korzystanie z łazienki

 

Lepsza kąpiel czy prysznic? Zwykle kiedy bierzemy prysznic zużywamy mniej wody niż podczas kąpieli w wannie – ok. 40-50 l zamiast ok. 150 l wody. Z drugiej strony, gdy bierzemy kąpiel, widzimy ile wody znajduje się w wannie, a kiedy naprawdę ciepła woda leje się przez 20 minut z prysznica, prawdopodobnie zużyjemy jej więcej niż podczas kąpieli. Jeśli masz tendencję do brania prysznica przez długi czas możesz umieścić w łazience zegarek. To zmobilizuje Cię do skrócenia czasu mycia.

 

Jeśli gdy szczotkujesz zęby woda leci z kranu – zmień nawyki. Najlepiej nalej do kubeczka wodę przeznaczoną do płukania ust po myciu zębów i nie odkręcaj dodatkowo wody. Nie traktuj toalety jak kosza na śmieci – nie wrzucaj nic do muszli klozetowej jeśli nie jest to konieczne. Dodatkowo możesz zamontować eko przycisk w spłuczce toaletowej, by mieć możliwość spłukiwania małym lub dużym strumieniem wody.

 

Pranie i zmywanie

 

Zarówno wiele pralek, jak i zmywarek posiada program oszczędnościowy. Jeśli planujesz zakup nowych sprzętów zwróć uwagę na to, by wybrać takie, które oszczędzają wodę. Gdy pierzesz w pralce unikaj prania wstępnego – stosuj je tylko gdy odzież jest mocno zabrudzona. W miarę możliwości pierz w niskiej temperaturze. Jeśli nie korzystasz ze zmywarki – rozważ jej zakup, ponieważ w przypadku zmywania w niej zużywamy aż trzy razy mniej wody niż przy myciu ręcznym. Jeśli wolisz pozostać przy tym drugim – postaraj się zmywać w wypełnionej wodą komorze zlewozmywaka, a nie pod bieżącą wodą z kranu.

 

Zimna woda zamiast ciepłej

 

Cena za zużycie ciepłej wody jest znacznie wyższa niż w przypadku zimnej wody. Jeśli wlewasz wodę do czajnika elektrycznego lub przeznaczasz ją do podlewania kwiatów – używaj chłodnej wody.

 

Chcesz wymienić sprzęty na takie, dzięki którym zaoszczędzisz na rachunkach za wodę? >>> Zyskaj potrzebne środki dzięki pożyczce od TAKTO Finanse!

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni