Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sposoby na niższe rachunki za wodę

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 23.01.2017

Sposoby na niższe rachunki za wodęGdy przychodzi wyrównanie za wodę dziwisz się, że znowu musisz dopłacić? A może po prostu chciałbyś wydawać na wodę mniej i przeznaczyć pieniądze na coś innego? Dowiedz się, jak zmienić nawyki oraz jakie rozwiązania technologiczne zastosować, by łatwo osiągnąć ten cel!

 

Skontroluj stan instalacji

 

Na początku upewnij się, że w Twoim domu nie ma przecieków. Jeśli odkryjesz, że występują – zlikwiduj je. Sprawdź czy krany, prysznic oraz spłuczka są szczelne. Nawet delikatnie kapiący kran naraża Cię na dodatkowe wydatki. Jeśli woda kapie z prędkością 1 kropli na sekundę to tracisz ok. 12 tys. litrów wody rocznie!

 

Zmień baterie umywalkowe i prysznicowe

 

W tej chwili oferowanych jest bardzo wiele produktów, których zastosowanie zmniejsza zużycie wody. Dobrym pomysłem będzie zainstalowanie baterii z jednym uchwytem, ponieważ w nich woda ciepła i zimna od razu zostają zmieszane. Warto rozważyć zakup baterii bezdotykowej z czujnikiem ruchu, w której woda leje się dokładnie wtedy, gdy podstawiamy ręce pod kran i przestaje, kiedy tylko je odsuniemy. Innym znakomitym rozwiązaniem są baterie termostatyczne z blokadą, z których woda nie wypływa, dopóki nie osiągnie temperatury ustawionej na termostacie. Bardzo popularne są baterie z perlatorem, który napowietrza wodę, sprawiając wrażenie, że strumień wody wydaje się większy niż nam się wydaje i dzięki temu zużycie wody jest mniejsze. Oferowane są także natryski prysznicowe oszczędzające wodę.

 

Korzystanie z łazienki

 

Lepsza kąpiel czy prysznic? Zwykle kiedy bierzemy prysznic zużywamy mniej wody niż podczas kąpieli w wannie – ok. 40-50 l zamiast ok. 150 l wody. Z drugiej strony, gdy bierzemy kąpiel, widzimy ile wody znajduje się w wannie, a kiedy naprawdę ciepła woda leje się przez 20 minut z prysznica, prawdopodobnie zużyjemy jej więcej niż podczas kąpieli. Jeśli masz tendencję do brania prysznica przez długi czas możesz umieścić w łazience zegarek. To zmobilizuje Cię do skrócenia czasu mycia.

 

Jeśli gdy szczotkujesz zęby woda leci z kranu – zmień nawyki. Najlepiej nalej do kubeczka wodę przeznaczoną do płukania ust po myciu zębów i nie odkręcaj dodatkowo wody. Nie traktuj toalety jak kosza na śmieci – nie wrzucaj nic do muszli klozetowej jeśli nie jest to konieczne. Dodatkowo możesz zamontować eko przycisk w spłuczce toaletowej, by mieć możliwość spłukiwania małym lub dużym strumieniem wody.

 

Pranie i zmywanie

 

Zarówno wiele pralek, jak i zmywarek posiada program oszczędnościowy. Jeśli planujesz zakup nowych sprzętów zwróć uwagę na to, by wybrać takie, które oszczędzają wodę. Gdy pierzesz w pralce unikaj prania wstępnego – stosuj je tylko gdy odzież jest mocno zabrudzona. W miarę możliwości pierz w niskiej temperaturze. Jeśli nie korzystasz ze zmywarki – rozważ jej zakup, ponieważ w przypadku zmywania w niej zużywamy aż trzy razy mniej wody niż przy myciu ręcznym. Jeśli wolisz pozostać przy tym drugim – postaraj się zmywać w wypełnionej wodą komorze zlewozmywaka, a nie pod bieżącą wodą z kranu.

 

Zimna woda zamiast ciepłej

 

Cena za zużycie ciepłej wody jest znacznie wyższa niż w przypadku zimnej wody. Jeśli wlewasz wodę do czajnika elektrycznego lub przeznaczasz ją do podlewania kwiatów – używaj chłodnej wody.

 

Chcesz wymienić sprzęty na takie, dzięki którym zaoszczędzisz na rachunkach za wodę? >>> Zyskaj potrzebne środki dzięki pożyczce od TAKTO Finanse!

 


brak ocen  

WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni

Takto Finanse stosuje się do Zasad Dobrych Praktyk kpf Odpowiedzialny Pożyczkodawca Takto Finanse Takto Finanse podlega pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim
 

Wykorzystujemy
 pliki cookies
 SPRAWDŹ JAK