Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Sposoby na udany weekendowy relaks

ROZRYWKA Opublikowano: 21.02.2017

Jak odpocząć po tygodniu pracy? Co zrobić, by naładować akumulatory i ciekawie spędzić czas? Poznaj praktyczne wskazówki TAKTO Finanse, dzięki którym skutecznie wypoczniesz.Mija poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek i... nadchodzi upragniony weekend. Wydaje Ci się, że odpoczniesz za wszelkie czasy, jednak czas przecieka Ci przez palce albo okazuje się, że musisz zrobić tyle rzeczy, że nie zdążysz odpocząć? Poznaj proste sposoby na udany weekendowy relaks.

 

Planować czy nie?

 

Lepszy weekend skrupulatnie zaplanowany czy spontaniczny? Najlepiej trzymaj się złotego środka. Nie nakładaj na siebie zbyt wiele obowiązków. Zamiast tego pomyśl, czego tak naprawdę Ci potrzeba. Wypisz na kartce pomysły na zbliżający się weekend. Nie musisz realizować ich wszystkich! Jeśli nic nie zaplanujesz – możesz wpaść w rutynę, przez którą trudno Ci będzie odpocząć. Z kolei jeśli będziesz mieć zajętą każdą chwilę – trudno będzie Ci się cieszyć wolnym czasem.

 

Przełam rutynę

 

Co zwykle robisz w weekend? A może tym razem spróbujesz czegoś nowego? Zapoznaj się z ofertą kulturalną w Twoim mieście, sprawdź prognozę pogody. Zastanów się, o czym marzyłeś/marzyłaś, a jeszcze tego nie spróbowałeś/spróbowałaś.

 

Załatw ważne sprawy przed weekendem

 

Mija połowa weekendu, a Ty wciąż jesteś zajęty/zajęta realizacją zadań, które nie mają zbyt wiele wspólnego z odpoczywaniem? Jeśli tak wygląda Twoja sytuacja możesz dzięki wprowadzeniu niewielkich zmian wygospodarować cały weekend dla siebie. Możesz codziennie chwilę sprzątać, wcześniej zrobić zakupy, żeby uniknąć stania w kolejce w weekend oraz dopilnować, by domownicy wywiązali się ze swoich obowiązków.

 

Rozwijaj zainteresowania

 

Hobby jest bardzo ważne. Pozwala oderwać się od pracy i spędzać czas wolny w ciekawy sposób, doskonaląc się w obszarze, który nas interesuje. Przypomnij sobie, co Cię interesowało, gdy byłeś młodszy/młodsza i o czym marzyłeś/marzyłaś, gdy byłeś/byłaś dzieckiem. Zdobywaj wiedzę i zapewnij sobie wartościową rozrywkę. Obszar rozwijanych zainteresowań może być bardzo szeroki i obejmować np. majsterkowanie, chodzenie na ryby czy tworzenie modeli, jak i udział w zajęciach tanecznych, tworzenie rękodzieła, nauka gry na instrumencie muzycznym czy czytanie książek z obszaru, jaki Cię interesuje.

 

Podejmij aktywność

 

Podczas weekendu unikaj leżenia cały dzień przed telewizorem albo siedzenia przed komputerem. Lepiej pójdź na siłownię, wybierz się do lasu, na wycieczkę rowerową albo do muzeum, kina czy teatru. Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w weekend w Twojej okolicy.

 

Pojedź na wycieczkę

 

Doskonałym sposobem na weekendowy relaks jest zmiana otoczenia, która pomaga w oderwaniu się od codzienności i życiu w innym rytmie. Rozważ odwiedzenie znajomych z innego miasta i razem ciekawie spędźcie czas, np. poznając okoliczne atrakcje turystyczne. Wybierz się na górską wycieczkę, nad morze lub nad jezioro popływać kajakiem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście warto rozważyć relaksujący weekend na wsi w ośrodku agroturystycznym. Jeżeli lubisz dalsze podróże to możesz polecieć na weekend do innego kraju.

 

Odpoczywaj efektywnie

 

Zwróć uwagę na to, co sprawia że czujesz się zrelaksowany/zrelaksowana. Czy lepiej odpoczywasz w samotności czy w towarzystwie znajomych? Czy bardziej służy Ci przebywanie w domu czy udział w imprezach? Postaraj się spędzać czas wolny różnorodnie i obserwuj efekty.

 

Po prostu się baw

 

Co Ci sprawia przyjemność? Dodaje energii? Wywołuje uśmiech na Twoich ustach? Zabawa! Nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci. Obejrzyj zabawną komedię, zorganizuj przyjęcie, pograj w planszówki albo spędź wieczór z książką ulubionego autora – wybierz taką formę aktywności, dzięki której będziesz się świetnie bawić.

 

Chcesz zrobić w weekend coś szalonego? >>> Zdobądź pieniądze, który pomogą Ci sfinansować niezapomniany weekend!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni