Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Szkoda ferii na nudę

DZIECKO ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 14.01.2016

Ferie zimowe to fajny czas. Zorganizuj swoim dzieciom (i sobie) fajną zabawę w rodzinnej atmosferze.

Ferie zimowe to fajny czas. W te dwa tygodnie warto pomyśleć nad atrakcjami dla dzieciaków i sprawić, aby nie był to czas zmarnowany przed telewizorem lub komputerem. Zorganizuj swoim dzieciom (i sobie) fajną zabawę w rodzinnej atmosferze. I nawet, jeśli nie masz szans na urlop to zostają przecież jeszcze popołudnia i weekendy.

Wyjazd

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem urlopu, najlepiej wyjechać cała rodziną i odpocząć od codziennego zgiełku. Pierwszą myślą zimą prawie zawsze jest wyjazd w góry. Nie musicie być zapalonymi narciarzami, góry to więcej atrakcji, takich jak: przejażdżki psim zaprzęgiem, jazda quadem czy skuterem śnieżnym. Przemierzanie zaśnieżonych tras to idealna aktywność na świeżym powietrzu oraz okazja do podziwiania wspaniałych widoków. Tylko pamiętaj, aby dopasować trudność trasy do możliwości wszystkich uczestników zabawy.

Nie lubicie zimy? Nie szkodzi, zostają jeszcze wyjazdy w ciepłe kraje, teraz sporo tańsze niż latem. Wrócicie opaleni, zrelaksowani i pełni energii.

Miejskie atrakcje

Brak funduszy na wyjazd to nie koniec świata, to nadal może być świetnie spędzony czas. Najważniejsze to kierować się zasadą „nowości”. Poznawajcie nowe miejsca, próbujcie nowych smaków i poczujcie się jak na zagranicznych wakacjach. Możecie zaplanować, że każdego dnia poznajecie nowe państwo, czytacie o jego kulturze i historii, gotujcie razem jego typowe dania na obiad. I przy okazji w lekki i przyjemny sposób przekażesz dzieciom wiedzę, która na pewno im się przyda w przyszłości.
Nigdy nie mieliście czasu iść razem do muzeum lub do teatru? Spraw, by Twoje dziecko miało co wspominać!

Sportowe emocje

Minusowe temperatury sprzyjają aktywnościom fizycznym typowym dla tej aury. Koniecznie wybierzcie się na łyżwy, sanki lub ulepcie bałwana. Gdy wymarzniecie polecamy dla odmiany popływać w basenie, dzieci mogą szaleć na zjeżdżalniach, a rodzice wygrzać się w saunie. Paintball laserowy to propozycja dla fanów gier i nowych technologii, poćwiczycie z dziećmi refleks, spryt i inteligencję nie siedząc przed komputerem.

Wyjątkowa niespodzianka

Podczas gdy dziecko świetnie bawi się u babci na wsi czy na obozie narciarskim lub snowboardowym, możesz przygotować mu nietypowy prezent. Zaplanuj na ten czas w jego pokoju remont niespodziankę! Dziecko przemienia się w nastolatka, powoli wyrasta z małego łóżeczka i różowa tapeta w kwiatku lub dywan w samochody już niekoniecznie do niego pasuje? Dwa tygodnie powinny wystarczyć na odnowienie jednego pokoju, a Twoje dziecko nie będzie narażone na nieprzyjemny zapach farby czy kleju. Zalecamy tylko wcześniej przeprowadzenie małego wywiadu z pociechą. Zapytaj co mu się podoba, jakie kolory i wzoru lubi. Zabierz go do sklepu pod pretekstem poszukiwań nowych mebli do salonu i obserwuj reakcje na dziecięce lub młodzieżowe produkty. Dzięki temu niespodzianka będzie naprawdę udana.

 

Zainspirowaliśmy Cię do działania? >>> TAKTO Finanse umożliwi realizację wszystkich pomysłówOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni