Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Szkolna wyprawka

DZIECKO OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 09.08.2016

Wrzesień tuż tuż, więc pora pomyśleć o kolejnej wyprawie Twojego dziecka do szkoły.

Wrzesień tuż tuż, więc pora pomyśleć o kolejnej wyprawie Twojego dziecka do szkoły. Co ma z tamtego roku? Czego potrzebuje nowego? Z czego ucieszy się tak bardzo, że chętnie wróci na lekcje? Jeśli zaplanujesz zakupy wcześniej, to unikniesz przepychania się przez tłumy rodziców pod koniec sierpnia,  a i oszczędzisz „kilka” groszy.

Z drugiej ręki

Pamiętasz, jak korzystałeś w szkole z książek starszego rodzeństwa lub kupowanych na targu? Obecnie w większości przypadków obowiązek zapewnienia dzieciom podręczników szkolnych przejęło Państwo. Jednak zostali jeszcze nieobdarowani uczniowie z VI klas szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Na darmowe podręczniki muszą poczekać jeszcze do roku szkolnego 2017/2018. Poza tym czasami potrzebne są też książki na zajęcia dodatkowe czy lektury. Podpytaj znajomych czy nawet rodziców dzieci ze starszych klas. Może uda Ci się zdobyć używane, ale niezniszczone materiały i przy okazji zaoszczędzić. Możesz też jeszcze bardziej rozszerzyć obszar poszukiwań i zerknąć na strony typu: podreczniki-beniamina.pl, podreczniki.edu.pl.

Supermarkety i dyskonty

To prawdziwa kopalnia dobrych ofert. Praktycznie każdy sklep ma obecnie zarówno szeroką ofertę jak i dobre ceny na produkty szkolne. Do tego zazwyczaj duży wybór i teraz jeszcze niezbyt długie kolejki. Wybierz się na zakupy razem z dzieckiem, niech Ci pokaże co już mają koledzy  i jaka postać na okładce zeszytu będzie cool. Wybierając rzeczy, które podobają się maluchowi automatycznie zwiększasz jego chęć pójścia do szkoły i pochwalenia się kolegom. Oczywiście wszystko z umiarem, pamiętaj też o swoim portfelu. Lidl, Biedronka, Tesco, Carrefour – który masz najbliżej? Przejrzyj też strony internetowe i gazetki promocyjne. Może jeden wyjazd na drugi koniec miasta jednak się będzie opłacał? :)

Internet

Skoro masz jeszcze trochę czasu, to koniecznie przejrzyj ofertę sklepów internetowych. Jak praktycznie w każdej branży i tutaj jest szansa, że będą one tańsze niż w sklepach tradycyjnych, a przy większych zakupach jest też szansa na darmową dostawę. Ta opcja idealnie przyda się, jeśli w Twojej miejscowości nie ma wspomnianych wyżej, dużych sklepów, którym opłaca się czasowo obniżyć ceny, bo będzie tylu chętnych, że i tak wyjdą na swoje. Wybieraj sklepy typowo onlinowe, bo takie jak np. empik z mieszaną siecią sprzedaży będą mieć raczej takie same ceny jak w sklepach stacjonarnych. Zerknij np. tu: papierniczy24.pl, www.paper4you.pl.

Dofinansowanie

Jeśli masz trudną sytuacje rodzinną i finansową, możesz także starać się o dofinansowanie, np. w ramach programu Wyprawka Szkolna.

 

Chcesz uszczęśliwić swojego Malucha? >>> Z pomocą TAKTO Finanse na pewno się uda!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni