Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Szybka pożyczka BLIK – czy jest możliwa?

POŻYCZKI Opublikowano: 10.04.2022

Przedsiębiorstwa finansowe nie ustają w wysiłkach w celu opracowania jak najszybszego i najbardziej intuicyjnego systemu wnioskowania o dodatkowe środki. Na przełomie 2020 i 2021 roku pierwsza firma pożyczkowa wprowadziła do swojej oferty możliwość przekazania pieniędzy za pośrednictwem systemu płatności BLIK. Jak działa szybka pożyczka BLIK? Czy rozwiązanie to spotkało się z dużym zainteresowaniem pożyczkobiorców? Zapraszamy do lektury.

Jak powstała szybka pożyczka BLIK?

Szybka pożyczka BLIK jest rezultatem współpracy pomiędzy Polskim Standardem Płatności a Bankiem Santander i firmą Provident. Zakładana ona wypłatę pożyczki za pośrednictwem systemów czeków BLIK. Tym samym, marka ta stała się pierwszym podmiotem pozabankowym, który przystąpił do zawiązanego przez polskiego banki standardu PSP.

Wdrażana pod koniec 2020 roku szybka pożyczka BLIK miała umożliwić wypłatę pożyczonych środków wprost z bankomatu. Szacunki marki ujawniały, że współpraca z BLIK-iem miała pozwolić na obsługę o 20% klientów więcej, niż miało to miejsce przed wprowadzeniem tego typu rozwiązania. Kolejnym atutem współpracy z Polskim Standardem Płatności miało być odejście od wymogu posiadania konta w banku oraz dostępu do bankowości elektronicznej – korzystanie z usługi wymagałoby wyłącznie telefonu komórkowego oraz pobliskiego bankomatu.

Jak miała działać szybka pożyczka BLIK?

Jednym z najważniejszych założeń, które przyświecały nowej usłudze pożyczkowej, było zapewnienie nowego narzędzia dla klientów firm pożyczkowych, dzięki któremu ubieganie się o dodatkowe środki byłoby możliwe bez fizycznego kontaktu ze specjalistą finansowym. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem takiego produktu miała być jego dostępność również dla tych osób, którzy nie posiadają rachunku w żadnym banku.

Opracowane przez firmę pożyczkową oraz Polski System Płatności rozwiązanie zdawało się być optymalnym rozwiązaniem wielu problemów wywołanych przez pandemię. Szybka pożyczka BLIK miała usprawnić zdalne zarządzanie finansami i dostosować produkt pożyczkowy do wdrażanych ograniczeń. Czy pożyczka z wykorzystaniem systemu BLIK upowszechniła się i dołączyła do grona najpopularniejszych systemów przyznawania wnioskowanych kwot?

Czy szybka pożyczka BLIK stanowi istotny odsetek ofert na rynku?

Choć mogłoby się wydawać, że szybka pożyczka BLIK w błyskawicznym tempie stanie się jednym z najbardziej oczekiwanych standardów, rozwiązanie to nie upowszechniło się wśród innych dużych pożyczkodawców. Przyczyn takiego stanu rzeczy można dopatrywać się w upodobaniach konsumentów, którzy cenią sobie możliwość zadawania pytań przedstawicielowi firmy pożyczkowej. Drugim powodem może być brak zaufania do nowoczesnych produktów fintech.

Specjaliści finansowi marki TAKTO nieustannie pozostają do dyspozycji naszych klientów. Gorąco zachęcamy do kontaktu w sprawie naszej pożyczki długoterminowej, która może opiewać nawet na 12 000 złotych, podzielonych na okres od 6 do 42 miesiące. Postaw na ofertę TAKTO Finanse i dołącz do naszych zadowolonych klientów.Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni