Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

TAKTO Finanse radzi: co można zwiedzić we Wrocławiu?

ROZRYWKA Opublikowano: 04.06.2021

Siedziba naszej firmy mieści się we Wrocławiu, wyjątkowym mieście o ponad tysiącletniej historii, pełniącym rolę stolicy Dolnego Śląska. Czwarta największa metropolia w Polsce to nie tylko ważny ośrodek biznesowy i edukacyjny – to także popularny kierunek turystyczny, do którego każdego roku udaje się nawet 5 milionów turystów. Jakie miejsca we Wrocławiu należy odwiedzić?

 

Co można zwiedzić we Wrocławiu – garść informacji na dobry początek

Wrocław jest miastem, w którym niemal na każdym kroku napotkać można na ślady jego bogatej i burzliwej historii. Na przestrzeni całego milenium stolica Dolnego Śląska znajdowała się pod panowaniem polskim, niemieckim i czeskim. Została zrównana z ziemią podczas drugiej wojny światowej, 70 lat później stanowiąc jeden z najważniejszych punktów na mapie Polski.

Wrocławska lista interesujących miejsc jest niezwykle długa. W mieście nie brak „tradycyjnych” zabytków, stanowiących nieodzowny punkt programu każdego szanującego się turysty, takich jak Rynek wraz ze Starym Ratuszem, liczne muzea czy pełen kościołów Ostrów Tumski. Choć miejsca te stały się bohaterami licznych przewodników turystycznych, wyjątkowego ducha tego miasta napotkać można również w niepozornych uliczkach. Co można zwiedzić we Wrocławiu, aby w pełni poczuć aurę tego miasta?

Wybierz się w podróż śladami wrocławskich krasnali

Jeśli zdarzyło Ci się już przejść ulicami wrocławskiego Rynku, z pewnością napotkałeś na co najmniej kilka niewielkich posągów brodatych jegomościów, odzianych zazwyczaj w charakterystyczne czapki. Wrocławskie krasnale, bo o nich mowa, stanowią nieodzowny element miejskiej panoramy. Trend ten zaczął się w 2005 roku, kiedy na terenie miasta pojawiła się pierwsza piątka niewysokich dżentelmenów.

16 lat później we Wrocławiu znajduje się już ponad 600 krasnali, związanych z miejskimi zabytkami, prywatnymi przedsiębiorstwami czy inicjatywami społecznymi. Własnego krasnala doczekali się m.in. Jacek Kaczmarski, Wanda Rutkiewicz, a nawet wokalista zespołu Metallica, James Hetfield.

Zobacz unikatową Galerię Neonów

Aby zobaczyć niektóre wyjątkowe miejsca we Wrocławiu, należy zejść z najbardziej uczęszczanych turystycznych szlaków i wejść na niepozorne podwórko, znajdujące się przy ul. Ruskiej 46. To właśnie tam na ścianach okalających je budynków znajdują się 22 oryginalne niepowtarzalne neony, pochodzące z dawnym kin, sklepów czy hoteli.

„Wrocławskie Times Square” mieni się feerią niepowtarzalnych barw i przywołuje ducha minionych lat. Pozwala udać się w sentymentalną podróż w przeszłość, zachowując jednocześnie oryginalny, autentyczny charakter. Miejsce to powinien zobaczyć każdy miłośnik klimatu retro i entuzjasta dziedzictwa poprzedniej epoki.

Solpol i Trzolinowiec – architektoniczne potworki czy przebłysk geniuszu?

We Wrocławiu nie brakuje również oryginalnych budynków, które przykują uwagę nawet tych przyjezdnych, którzy niespecjalnie interesują się architekturą. Przykładem takich obiektów są m.in. zbudowany w 1993 roku Solpol oraz oddany do użytku w 1967 r. Trzolinowiec.

Trudno znaleźć we Wrocławiu inne budowle, wywołujące tyle skrajnych emocji co Solpol – pełen szkła i wyjątkowych kształtów budynek z różową fasadą, ulokowany tuż obok kościoła św. Doroty. Część osób twierdzi, że powinien on być jak najszybciej przeznaczony do rozbiórki. Inni uważają go za wyjątkową i oryginalną konstrukcję, która powinna zostać wpisana na listę zabytków. Która grupa ma rację? Odwiedź ulicę Świdnicką i zobacz go na własne oczy.

Trzolinowiec, znany również jako dom na kurzej stopce, to jeden z nielicznych budynków, którego budową rozpoczęto od najwyższego piętra. Konstrukcja opiera się o żelbetonowy trzon i 12 stalowych lin, podtrzymujących kolejne kondygnacje budynku. Choć budowla ta przeszła przeszedł gruntowną renowację, która pozbawiła ją nieco ze swej wyjątkowej prezencji, bez wątpienia stanowi jeden z najciekawszych pereł architektonicznych na Dolnym Śląsku.

Wybierz się do miasta stu mostów

Wrocław to doskonały kierunek turystyczny dla miłośników szeroko pojętej kultury i rozrywki. Stolica Dolnego Śląska zapewnia szereg niesamowitych atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników samotnych podróży autostopem. Poczuj aurę tysiąca lat historii, skłębionej wokół zabytkowych murów i nowoczesnych wieżowców.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni