Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

TAKTO Finanse zostało partnerem akcji posadzimy.pl

POŻYCZKI Opublikowano: 21.04.2021

Pozabankowy sektor finansowy to branża, której specyfika pracy wymaga wykorzystywania znacznej ilości papieru – nośnika odpornego na cyfrowe awarie i wypadki informatyczne, stanowiący najbezpieczniejszą „kopię zapasową”. Jesteśmy świadomi, że działalność firm, takich jak nasza, nie pozostaje bez związku z naturalnym środowiskiem. Aby zrównoważyć nasz wpływ na ekosystem, przystąpiliśmy do akcji portalu posadzimy.pl, który umożliwia firmom i osobom prywatnym sadzenie drzew w polskich lasach.

Lasy to dobro wspólne, które należy chronić

Wskaźnik lesistości Polski plasuje ją w europejskiej czołówce. W naszym kraju znajduje się ponad 9,2 mln hektarów lasów, co odpowiada około 29.6% powierzchni kraju. Warto podkreślić również, że lesistość Polski rośnie nieprzerwanie od zakończenia II wojny światowej – w 1945 roku lesistość Polski wynosiła około 21%, wzrastając w kolejnych latach o ponad jedną trzecią.

Zgodnie z opracowanym Krajowym programem zwiększania lesistości, w obecnym roku wskaźnik zalesienia kraju ma wynosić 30%. Dalekosiężny program, określający koncepcje sadzenia nowych lasów w perspektywie wieloletniej przewiduje, że do 2050 roku obejmą one aż 1/3 terenów Polski.

Tereny zielone to dom dla wielu gatunków zwierząt

Wśród ciekawych faktów, dotyczących polskich lasów, warto nadmienić, że żyje w nich więcej gatunków fauny niż flory. Tereny te są siedliskiem wielu zwierząt, takich jak jelenie, sarny, łosie, dziki, żubry i wilki. Troska o zachowanie naturalnego habitatu czworonożnych mieszkańców lasu z każdym rokiem zyskuje coraz większy rozgłos.

Na uwagę zasługują tu przede wszystkim podejmowane przez prywatne firmy akcje, promujące przywracanie dawnych lasów i starania o zwiększenie liczebności gatunków zagrożonych. Wśród zakończonych sukcesem przedsięwzięć warto wymienić m.in. długofalowy program odbudowy populacji wilków. Na przestrzeni ostatnich 15 lat ich liczba wzrosła z 400-600 osobników do nawet 2500.

Na czym polega akcja portalu posadzimy.pl?

Inicjatywa posadzimy.pl wystartowała jesienią 2019 roku. Umożliwia ona dokonywania wpłat, które przeznaczane są na zalesianie miejsc, w których las nie powstałby samoczynnie lub takich, w których doszło do poważnych szkód w ekosystemie. Tereny, na których zostaną posadzone nowe drzewa, nie należą do Lasów Państwowych i nie będą przeznaczone pod produkcję drewna. Nowo powstałe lasy będą rosły tam przez dziesiątki (a nawet setki!) lat.

Wkład TAKTO Finanse w akcję posadzimy.pl

Nasza firma wzięła udział w wiosennej edycji programu, przekazując środki na posadzenie aż 118 drzew, które w przyszłości stworzą ponad 435 m2 lasu. Liczba ta wystarczy do zapewnieniu tlenu na cały rok dla 79 osób, zwróciliśmy tym samym aż 6844 kg papieru, wykorzystywanego w prowadzeniu niezbędnej dokumentacji.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze przedsiębiorstwo cechowała społeczna odpowiedzialność. Wyrazem naszych starań jest projekt TAKTO EKO, w który, staramy się chronić środowisko poprzez pozyskiwanie adresów mailowych od Klientów. Dzięki nim jesteśmy w stanie zastąpić tradycyjną korespondencję papierową wysyłkami elektronicznymi, przekazując zaoszczędzone na wysyłkach środki na akcje sadzenia drzew.

Dołącz do Klientów TAKTO Finanse

Potrzebujesz pożyczki do 12 000 zł? Wypełnij nasz internetowy wniosek i czekaj na jego rozpatrzenie – udzielamy odpowiedzi już w ciągu 15 minut od przesłania dokumentów. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na podzieloną na 42 raty pożyczkę długoterminową, którą bez trudu wpasujesz nawet w napięty domowy budżet.

 Ocena: 5.0/5 ( 2 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni