Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Du ju spik inglisz? – jak tanio i skutecznie nauczyć się języka

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 12.02.2016

Znajomość języka angielskiego poszerza horyzonty, może otworzyć nowe ścieżki kariery, sprawia że wyjazdy na zagraniczne wakacje przestają być stresujące.

Na liście Twoich noworocznych postanowień od kilku lat jest nauka języka obcego, ale nie wiesz od czego zacząć?

 

Znajomość języka angielskiego poszerza horyzonty, może otworzyć nowe ścieżki kariery, sprawia że wyjazdy na zagraniczne wakacje przestają być stresujące. Oczywiście zawsze możesz zapisać się na kurs, tylko nie łudź się, że znajdziesz coś taniego i dobrego. Ale są też inne sposoby, tańsze, przyjemniejsze, a może i skuteczniejsze?

Oglądaj

Język angielski jest wokół nas, z wielu angielskich słówek korzystamy na co dzień, wkradły się do naszej mowy, przykładem jest: hamburger, apple, smartphon. Tak samo jest z filmami i serialami. W większości są w języku angielskim. Zacznij oglądać ulubiony serial w oryginale, bez polskiego tłumaczenia. Boisz się, że nic nie zrozumiesz? Włącz angielskie litery, akcent aktorów przestanie być barierą i zdziwisz się, jak dużo rozumiesz. Ta sama rada dotyczy filmów. Najważniejsze, żeby rozumieć sens całej wypowiedzi, nie poszczególne słówka. Jeżeli nie zrozumiesz jakiegoś zdania, nie poddawaj się. Następnego dnia zobacz ten sam film z polskimi literami i zwróć szczególną uwagę na trudny moment.

Czytaj

Próbuj czytać w języku obcym. Na początku to będzie trudne i czasochłonne, ale szybko nauczysz się najczęściej powtarzanych zwrotów i coraz rzadziej będziesz potrzebować słownika. Wyszukaj z interesującej Cię dziedziny artykuł w języku obcym, przeczytaj go raz i sprawdź, ile zrozumiesz. Czytając za drugim razem, wesprzyj się słownikiem, ważniejsze słówka możesz zapisać i później powtórzyć kilka razy. I nie dość, że się uczysz języka, to możesz zabłysnąć w pracy ciekawym tekstem albo przy rozmowie ze znajomymi plotką na temat znanego aktora. Od Ciebie zależy jaką tematykę wybierzesz. Kolejnym etapem są książki. Możesz zacząć od bajek, które są napisane prostszym językiem albo sięgnąć po swoją ulubioną książkę w języku obcym. Fabułę już znasz, teraz skupisz się na poznawaniu nowych słówek.

Słuchaj

Każdy z nas ma ulubioną zagraniczną piosenkę, którą nuci w przypływach dobrego humoru :) A wiesz w ogóle, o czym ona jest? Znajdź w Internecie jej tekst i spróbuj przetłumaczyć. Zabawa i nauka w jednym. Poznasz nowe słowa i będziesz wiedział, co śpiewasz. Dla sprawdzenia siebie możesz poszukać gotowego tłumaczenia i przekonać się, jak Ci poszło. Jeżeli szybko uczysz się angielskich piosenek, jesteś typem słuchowca. Świetnym rozwiązaniem będzie więc słuchanie online angielskiego radio, np. podczas codziennych czynności jak sprzątnie czy zmywanie z nauką języka w tle. Sprawdź: www.bbc.co.uk/radio. A tradycjonalistom polecamy nabycie płyty do nauki obcego języka.

Darmowe kursy on-line

W Internecie masz dostęp do nieograniczonej bazy aplikacji i kursów online. Jeżeli dopiero zaczynasz, polecamy stronę www.uczsiejezyka.pl. Jeśli chcesz się uczyć kilku języków, świetną stroną będzie: www.busuu.com. Gdy zależy Ci na powtarzaniu słownictwa, sprawdź Anki: ankisrs.net. To rewelacyjny program do tworzenia elektronicznych fiszek, które pomogą w skutecznym zapamiętaniu słówek. Jeżeli szkoda Ci czasu na tworzenie własnych fiszek, możesz pobrać aplikacje z gotowymi: mFiszki (www.fiszki.pl/jezyk-angielski/) lub iFiszki (ifiszki.pl). Gdy znudzą Cię już tradycyjne formy nauki, pobierz aplikację DuoLingo (pl.duolingo.com), która ma formę gry komputerowej. Czyli znów przyjemne z pożytecznym :) 

Ćwicz

Bardzo ważna jest systematyczności, zadbaj o to, aby choć raz dziennie mieć minimum 30 minut kontaktu z językiem obcym. Zamień bezsensowne bawienie się telefonem z nudów na zabawę, dzięki której nauczysz się języka. Świetnym sposobem na przećwiczenie swoich umiejętności jest prawdziwa rozmowa. Umów się z najlepszym przyjacielem, który biegle włada językiem angielskim i podczas wspólnych spotkań mówcie tylko po angielsku. Przyjaciel na pewno Ci pomoże, a Ty się łatwiej przełamiesz i w końcu zaczniesz mówić w obcym języku. Kolejnym rozwiązaniem są platformy internetowe, np. speaking7.com, gdzie znajdziesz obcokrajowców również chcących poćwiczyć. Dodatkowo, jeśli mieszkasz w większym, studenckim mieście, możesz poszukać np. za pomocą Facebooka, przebywających w nim na wymianie studentów, porozumiewających się na co dzień po angielsku, ale chcących się nauczyć języka polskiego. I wtedy spotykacie się i pół godziny mówicie po polsku, a drugie po angielsku. Proste, prawda?

 

Masz słomiany zapał i jednak bez kursu się nie obędzie? >>> TAKTO Finanse pomożeOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni