Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Tanie czytanie

ROZRYWKA OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 24.11.2015

Relaks przy ulubionej lekturze na kanapie z kubkiem kawy? Marzenie! Ale marzenia sa po to, aby je spełniać, więc nie rezygnuj z tej przyjemności, która wcale nie musi być droga.Zasiąść na wygodnej kanapie, przykryć się ciepłym kocem, popijać gorącą herbatę z cytryną i zagłębić się w przygody ulubionego bohatera. Ehh, bezcenne! Przyznaj się, kiedy ostatnio tak wyglądał Twój wieczór? Czytamy coraz mniej, trochę z braku czasu, trochę z dostępności wielu innych rozrywek. Jednak istnieje też inny powód: dobra książka nie jest tania.

Uwielbiasz czytać? Nie rezygnuj z tego!

 

Biblioteki

Pamiętasz jeszcze, że coś takiego istnieje? I wcale nie musi służyć tylko do wypożyczenia lektur szkolnych czy podręczników studenckich. Jeśli dotychczas Twoje wizyty w bibliotece wynikały z obowiązku, następnym razem rozejrzyj się dokładniej, znajdź działy poświęcone interesującej Cię tematyce, poszukaj ciekawych pozycji.

 

Ostatni raz wypożyczyłeś książkę w liceum, a to było dawno temu i 200 kilometrów stąd? Nie szkodzi. Poszperaj w Internecie, popytaj znajomych i odkryj biblioteki w swoim mieście. Przy okazji poznasz nowy wymiar takich miejsc. Dziś biblioteka to często już nie tylko książki, znajdziesz tam także czasopisma czy płyty CD. Zmienia się także sama przestrzeń: przytulne kawiarenki, wygodne sofy, miejsce na dyskusje i interakcje z innymi czytelnikami. Jeśli trafisz w ciekawe miejsce, to zobaczysz, że będziesz chciał ciągle do niego wracać i szybko stanie się to Twoim najlepszym sposobem na relaks.

 

Naprawdę nie masz na to wszystko czasu? Poszukaj wokół siebie ludzi, którzy korzystają regularnie z bibliotek. Córka na studiach? Znajomy wielbiciel słowa pisanego? Koleżanka z pracy? Poproś ich, aby następnym razem wzięli także coś dla Ciebie. Wiemy, że jesteś bardzo zajęty, ale w drodze do pracy czy po uśpieniu dzieci na pewno znajdziesz chwilę, aby zatopić się w ten inny, fascynujący Cię od zawsze świat.

Wymiana

Podobno lubimy otaczać się ludźmi podobnymi do nas. Sprawdź to, porozmawiaj ze znajomymi, popytać czy i co lubią czytać. Zorganizujcie cykliczne spotkania, na które każdy z Was przynosi kilka swoich książek i wymieniajcie się, albo wizyty kolejno u każdego, gdzie reszta będzie mogła przeszukać domowe zasoby i wybrać coś dla siebie. I nawet jeśli raz na jakiś czas będziesz musiał nabyć nową pozycję do swojej kolekcji, to dzięki niej zyskasz dostęp do kilku innych, które kupili inni członkowie „Małego Klubu Książki”.

 

Pamiętaj jednak o tym, aby pożyczone książki zawsze wracały do właściciela. Dla ułatwienia możecie je wszyscy podpisywać swoimi imionami lub prowadzić listę pożyczonych tytułów wraz z ich właścicielem i obecnym czytającym.

 

Ponadto spotkania książkowe możecie wykorzystać do lepszego poznania się, wymiany opinii i przeróżnych dyskusji. Kto wie, może ktoś, kogo uważałeś za dalekiego znajomego okaże się idealnym materiałem na najlepszego przyjaciela?

Z drugiej ręki

Zdecydowanie wolisz mieć „swoje” książki? Boisz się, że te pożyczone zgubisz albo zniszczysz i będzie Ci głupio wobec właściciela? Na to też jest tańszy sposób niż odwiedziny w księgarni. Poszukaj w swoim mieście targów lub popularnych, często uczęszczanych miejsc/ulic, gdzie czasem pojawiają się ludzie, wyprzedający swoje kolekcje książek albo płyt. Zapytaj znajomych, czy nie wiedzieli ostatnio gdzieś takiego „stoiska”. Co ciekawe, można trafić tam na naprawdę unikalne pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Nie chcesz szwendać się po mieście? Tego samego możesz poszukać w Internecie, np. na popularnych serwisach ogłoszeniowych (olx.pl, gumtree.pl), czy na platformach aukcyjnych (allegro.pl). Możesz też pomóc takim poszukiwaczom jak Ty i sam wystawić na sprzedaż książki, które już czytałeś tyle razy, że znasz je na pamięć, albo te, za którymi nie przepadasz.

E-booki

Jeśli w Twoim uwielbieniu czytania nie chodzi o szelest papieru i jego zapach, możesz skorzystać z alternatywnej i zazwyczaj tańszej postaci literatury. Obecnie dużo wydań pojawia się także w formie elektronicznej i wcale niekoniecznie musisz mieć do tego jakiś specjalny czytnik. Wystarczy komputer lub tablet, na którym bez problemu otworzysz taką książkę w pliku pdf. Takie pozycje w swojej ofercie posiadają często księgarnie internetowe (np. empik.com, merlin.pl) oraz firmy, specjalizujące się w e-wydaniach: virtualo.pl, publio.pl i wiele innych.

 

Możesz też spróbować poszukać w Internecie darmowych e-książek, jednak nie spodziewaj się znaleźć wśród nich nowości i bestsellerów z księgarni, a przynajmniej nie legalnych.

 

Na swoją e-bibliotekę zdecydowało się także Google, gdzie część tytułów dostępna jest bez opłat: https://play.google.com/store/books
Na koniec, pozostaje już tylko życzyć przyjemnej lektury….i to nie jednej :)

 

Marzysz o pełnej biblioteczce w salonie? >>> Zdobądź środki w TAKTO Finanse i czytaj do woliOcena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni