Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Tanie święta Bożego Narodzenia, cz. 1 – potrawy

ROZRYWKA Opublikowano: 20.12.2019

Organizowanie Wigilii zwykle wiąże się z wydatkami. Zakup prezentów oraz składników świątecznych potraw to jedynie część kosztów, których nie sposób uniknąć. Warto również pamiętać, że planowanie świąt wymaga jeszcze jednego zasobu, który nierzadko okazuje się cenniejszy od pieniędzy – wolnego czasu. Przedświąteczny okres wiąże się z wieloma wyjściami po prezenty i zakupy spożywcze, o sprzątaniu i gotowaniu nie wspominając. Warto pamiętać, że komercyjny aspekt świąt Bożego Narodzenia nie powinien być na pierwszym planie. Ważniejsze są chwile błogiego wypoczynku w gronie najbliższych. W jaki sposób zaplanować wigilijną wieczerzę?

Gotowanie, catering czy mrożonki?

Część rodzin traktuje przygotowanie świątecznych posiłków jako element bożonarodzeniowej tradycji, gotując je wspólnie i dzieląc się obowiązkami. Odpowiednie rozdysponowanie zadań sprawia, że na organizatorów wigilijnej kolacji spada o wiele mniej obowiązków, a zamówienie potraw „z zewnątrz” przestaje być potrzebne. Co możesz zrobić jeśli brakuje Ci czasu na kuchenną krzątaninę?

Osoby, które nie przepadają za wielogodzinnym gotowaniem, powinny rozważyć skorzystanie z usług licznych firm cateringowych, specjalizujących się w przygotowaniu domowych posiłków. Co ważne, w przypadku przygotowania zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem, zyskasz pewność, że będą dostępne wszystkie wybrane przez Ciebie dania. Warto mieć na uwadze, że firmy cateringowe przyjmują zlecenia z odpowiednim zapasem czasowym. Na szczęście wiele firm przygotowuje więcej dań niż tylko te na konkretne zamówienia i nawet w ostatniej chwili oferują uszka czy pierogi zapominalskim. Warto więc zapytać!

Wiele osób nie darzy sympatią wstępnie przygotowanych produktów, takich jak pierogi, uszka czy ciasta. Warto jednak pamiętać, że dostępne w sklepach posiłki do odgrzania to nie tylko „masówka” ze słabych półproduktów. Część firm gastronomicznych specjalizuje się w droższych, produkowanych w mniejszej liczbie posiłkach, które mają przypominać specjały prosto z domowego stołu.

 

 

Postaw na prostotę

Świąteczny czas można spędzić na wiele różnych sposobów, ale całodzienne koczowanie przy kuchence i zlewie nie musi do nich należeć. Oczywiście, Boże Narodzenie to doskonała okazja do odkurzenia dawno nieużywanych, pracochłonnych przepisów – warto jednak porozmawiać z gośćmi na temat ich kulinarnych preferencji, aby uniknąć sytuacji, w której część potraw pozostanie nietkniętych.

Nie mniej istotnym czynnikiem jest również liczba przygotowanych potraw. Wiele osób hołduje tradycji suto zastawionego stołu, zapominając o rzeczywistej liczbie gości. Niestety, metoda ta często prowadzi do marnotrawstwa jedzenia oraz włożonych w nie czasu i pieniędzy. Na szczęście, dobre rozplanowanie wigilijnych potraw pozwoli Ci znacznie ograniczyć ewentualne straty.

Nawet najlepiej zorganizowane święta wiążą się z szeregiem kosztów. Zastanawiasz się, w jaki sposób opłacić skumulowane wydatki? Złóż wniosek o błyskawiczną pożyczkę od TAKTO Finanse – długoterminowa umowa pożyczkowa może opiewać nawet na 12 000 złotych, które będziesz mógł rozłożyć na komfortowe 42 raty. Już dziś upewnij się, że na Twoim wigilijnym stole niczego nie zabraknie!Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni