Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Tanie Święta Bożego Narodzenia, cz. 2 – dekoracje

ROZRYWKA Opublikowano: 22.12.2019

W poprzednim artykule przedstawiliśmy korzyści, które płyną z rozsądnego zaplanowania wigilijnej wieczerzy. Należy jednak pamiętać, że symboliczne dwanaście potraw i prezenty dla najbliższych to nie jedyne wydatki, jakich należy spodziewać się w okresie bożonarodzeniowym. Za świąteczny nastrój w równie dużej mierze odpowiadają rozmaite ozdoby i dekoracje. A pierwsze skrzypce gra oczywiście choinka. O czym należy pamiętać w trakcie świątecznego strojeniu swoich czterech kątów?

Wybór odpowiedniej choinki nie jest łatwy

Świąteczna choinka to prawdopodobnie najbardziej charakterystyczny element wystroju w czasie Bożego Narodzenia. Ozdobiona bombkami i światełkami, jest też miejscem, pod którym chowamy prezenty dla naszych najbliższych – warto więc zadbać by była piękna i niepowtarzalna. Wiele osób zastanawia się czy lepszym wyborem do domowego salonu będzie prawdziwe drzewko czy sztuczne? Obydwa posiadają swoje zalety i wady, warto więc przemyśleć jakie mamy potrzeby i oczekiwania.

Choinka naturalna – warto wybrać ekologię

Prawdziwe drzewko prosto z leśnej szkółki od dekad posiada swoich oddanych zwolenników, którzy cenią jej naturalny zapach, wygląd i niepowtarzalną asymetrię. Warto rozważyć zwłaszcza zakup żywych choinek w donicy, które po zakończeniu świątecznego sezonu będzie można przesadzić do przydomowego ogródka (a jeśli nie mamy ogródka to na działce znajomych).

Ścięta, pochodząca ze specjalnej hodowli choinka (a takie są zwykle sprzedawane na święta), choć łatwiejsza w transporcie (nie ma ciężkiej donicy i brudzącej ziemi) zbyt długo trzymana w domu, gubi igły i znacznie utrudnia utrzymanie salonu w czystości.

 

 

Sztuczna choinka – kiedy najważniejsza jest wygoda

Zakup sztucznej choinki budzi czasem wątpliwości. Szczególnie osób, które ograniczają zakupy przedmiotów z plastiku. Syntetyczna choinka posiada liczne atuty – nie gubi igieł, można ją złożyć do pudełka i błyskawicznie schować na kolejny sezon. Dodatkowo nie jest produktem na jeden raz. W wielu domach sztuczne choinki służą przez wiele lat. Należy jednak pamiętać, że koszt eleganckiej, porządnej choinki plastikowej może być większy niż zakup choinki naturalnej. Ale jeśli będziemy jej używać przez kilka lat w ogólnym rozrachunku wyjdzie ona taniej niż żywa.

Bombki, lampki i inne ozdoby

Szklane bombki to nieodłączny element kompletu ozdób choinkowych, które nierzadko występują w fantazyjnych kształtach i rozmiarach. Przyozdobiona nimi choinka prezentuje się niczym dzieło sztuki. Warto jednak mieć na uwadze, że szklane ozdoby nie współgrają dobrze z najmłodszymi domownikami oraz zwierzętami. Portal YouTube jest pełen filmów o kocich łowcach, które za punkt honoru przyjmują upolowanie wszystkich kolorowych i ruchomych elementów naszej bożonarodzeniowej dekoracji. Na szczęście w sklepach oprócz bombek ze szkła można znaleźć bombki z tworzyw sztucznych. Osoby, które pragną żyć w zgodzie z naturą mogą wybrać ozdoby ze słomy, drewna, włóczki, a nawet z pestek, orzechów, szyszek czy makaronu.

Dekoracje, świąteczny obiad, prezenty… lista grudniowych wydatków nie ma końca. Na szczęście, tymczasowym problemom z płynnością finansową można łatwo zaradzić. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami firmy TAKTO Finanse – pożyczkodawcy, specjalizującego się w umowach długoterminowych. Wypełnij wniosek, opiewający nawet na 12 000 złotych (które można rozłożyć na 40 dopasowanych rat) i zadbaj o suto zastawiony świąteczny stół.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni