Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Termin płatności w dzień wolny – co mówią regulacje prawne?

POŻYCZKI Opublikowano: 18.09.2022

Doradcy z TAKTO Finanse oferują klientom atrakcyjne kredyty pozabankowe na elastycznych warunkach. Przeglądając harmonogram spłaty pożyczki zauważyłeś, że nadchodzący termin przypada w dzień wolny? Przeczytaj, o czym należy pamiętać, zlecając przelew za ratę pożyczki pozabankowej.

W jaki sposób tworzony jest harmonogram spłaty pożyczki?

Harmonogram spłaty kredytu pozabankowego to dokument, w którym zestawione są najważniejsze informacje dotyczące pobranej pożyczki. W tabeli znajduje się m.in. rozpiska dni, w które spłacone powinny zostać poszczególne raty. Warto zaznaczyć, że zestawienie tworzone jest automatycznie przez system po uwzględnieniu wielu kategorii, takich jak zadeklarowana przez klienta długość spłaty pożyczki. Wnioskodawca może więc dostać tabelę ratalną, w której umieszczono termin płatności w dzień wolny.

Kredytobiorca otrzymuje wygenerowany harmonogram na etapie podpisywania umowy o pożyczkę pozabankową. Co ważne, dokument należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, zwłaszcza w przypadku, kiedy raty nie są pobierane z konta klienta automatycznie.

Trafił Ci się termin płatności w dzień wolny? Stałe zlecenie przelewu w banku to wygodny sposób na opłacanie comiesięcznych zobowiązań, takich jak raty pobranej pożyczki. Przesyłając gotówkę warto jednak pamiętać, że transakcja zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy najpewniej kolejnego dnia roboczego.

Na czym polega termin płatności w dzień wolny?

Obawiasz się, że przesłany przez Ciebie przelew zostanie zaksięgowany z opóźnieniem z powodu nadchodzącego święta? Jak zapisano w jednym z artykułów Kodeksu cywilnego: „Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy ani sobotą”. Do regulacji tej stosują się zarówno tradycyjne banki, jak i firmy zewnętrzne.

Termin płatności w dzień wolny. Jakie poniosę konsekwencje, jeżeli rata zostanie spłacona z opóźnieniem?

Kredytobiorcy, którzy zwlekają ze spłatą należności, muszą się liczyć z dodatkowymi opłatami, związanymi m.in. ze wzrostem odsetek. Warto również pamiętać, że w przypadku odnotowania jakichkolwiek nieprawidłowości, pozabankowe firmy pożyczkowe kierują do klientów specjalne komunikaty w postaci SMS-a, pisma lub telefonu. Czynności monitoringowe mogą zostać objęte dodatkową opłatą.

Przegapiłeś termin płatności raty? Skontaktuj się z naszym doradcą

W TAKTO Finanse oferujemy elastyczne warunki spłaty pożyczki gotówkowej. Co ważne, w przypadku opóźnień ratalnych nasi doradcy pozostają w stałym kontakcie z kredytobiorcami, proponując nowe, dogodne dla obu stron warunki spłaty. Masz pytania dotyczące nadchodzącego terminu płatności w dzień wolny? Doradcy z TAKTO Finanse służą pomocą w każdy dzień roboczy w godzinach od 8 do 19.brak ocen  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni