Szanowni Państwo,

Z dniem 15.02.2023 r., Takto zakończyło przyjmowanie wniosków pożyczkowych.

Obsługa klientów spłacających swoje zobowiązania pozostaje bez zmian. Wszystkich Klientów posiadających aktywną pożyczkę TAKTO zapraszamy do Panelu Klienta, gdzie znajdą Państwo wszystkie aktualne informacje o swoim zobowiązaniu.
Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Towar z ekspozycji – warto kupić?

DOM OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 15.07.2017

Planujesz zakup sprzętu RTV AGD? Rozważ zakup towaru powystawowego. Ale zrób to naprawdę… rozważnie, by oszczędności nie były pozorne. Planujesz zakup sprzętu RTV AGD? Rozważ zakup towaru powystawowego. Ale zrób to naprawdę… rozważnie, by oszczędności nie były pozorne.

 

Nieprzemyślany wybór może Cię kosztować więcej, niż towar fabrycznie nowy i oryginalnie zapakowany.

Powystawowy, czyli… używany

Nie każdy towar z wystawy musi być używany. Ale jeśli będzie to na przykład telewizor, który miesiącami mrugał do potencjalnych klientów swoim szklanym oczkiem, albo aparat fotograficzny – którym tysiące ludzi zrobiło już testowe zdjęcia – nie masz się co łudzić, że do Twoich rąk trafi „nówka nieśmigana”. Najprawdopodobniej staniesz się właścicielem mocno wyeksploatowanego towaru. Czy wówczas uznasz, że faktycznie wart był swojej ceny?

Sprzęt z mało chlubną przeszłością

Nierzadko do puli sprzętu powystawowego trafia towar po naprawach lub z inną niezbyt chlubną przeszłością. Dlaczego tak się dzieje? Bo jego właściciel otrzymał nowy egzemplarz. Poprzedni został reanimowany w serwisie i ponownie wystawiony do sprzedaży. W uczciwym sklepie zostaniesz dokładnie poinformowany o jego stanie (taka adnotacja znajdzie się także w dokumentach sprzedaży). Ale nie wszędzie na taką uczciwość możesz liczyć. Zdarzają się także przypadki, że sprzęt powystawowy, używany, ponownie jest pakowany i sprzedawany jako zupełnie nowy. Dlatego gdy kupujesz zafoliowany lub zabezpieczony w inny profesjonalny sposób sprzęt, mimo wszystko sprawdź, czy faktycznie jest nieużywany. Może się np. okazać, że Twój „nowy” aparat fotograficzny ma na koncie całkiem sporo zdjęć albo na Twoim „nowym” laptopie istnieje konto innego użytkownika…

A może końcówki serii?

Kiedy jakiś model telewizora przestaje być produkowany, a za chwilę ma się pojawić jego następca, należy jak najszybciej wyczyścić magazyny ze starego modelu, bo przecież jego wartość po premierze nowego drastycznie spadnie. W takich momentach wkraczasz Ty – masz możliwość zakupienia sprzętu nieużywanego, fabrycznie zapakowanego, w pełni sprawnego. I na dodatek w cenie o wiele niższej, niż gdybyś się zdecydował na taki zakup kilka miesięcy wcześniej. Oczywiście mając na uwadze fakt, że towar wcale nie musi być nieużywany, a jedynie doprowadzony przez nieuczciwego sprzedawcy do wizualnie podobnego stanu, dokładnie sprawdź, co kupujesz.

 

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz – zakup sprzętu nowego czy też powystawowego - od Twojej czujności zależy powodzenie przedsięwzięcia. Wśród sprzętu powystawowego znajdziesz zarówno perełki, jak i złom. Trzeba tylko dobrze szukać, by trafić na te pierwsze.

 

Możesz także pomyśleć o zakupach online. Najważniejsze jednak jest, abyś zawsze był czujny i nie dał się nabrać na fałszywe promocje.

Planujesz większe wydatki na sprzęt RTV AGD? Zgłoś się do TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni