Obietnica regularnych ćwiczeń to (obok rzucenia palenia) jedna z najpopularniejszych deklaracji noworocznych. Niestety, obydwa postanowienia bardzo często kończą niepowodzeniem – zwłaszcza, jeśli układającej postanowienia osobie zabraknie silnej woli. To właśnie wtedy zaczynają się wymówki: stresujący dzień w pracy, późny powrót do domu czy ogólna niemoc. Osoby zdeterminowane do zmian, które z różnych względów nie mogą chodzić na siłownię (kwestie finansowe, nietypowe godziny pracy czy brak siłowni w okolicy), nie muszą rezygnować ze swojego postanowienia. Jakie inwestycje pomogą Ci w realizacji tego planu?
Hantle odpowiedzią na (prawie) wszystko
Jedną z niezaprzeczalnych zalet ćwiczeń na siłowni jest ogromny wybór dostępnych sprzętów, zaprojektowanych z myślą o rozwoju poszczególnych partii ciała. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby krok po kroku zbudować siłownię w domowym zaciszu. Rozwiązanie to wiąże się jednak z licznymi wydatkami, związanymi zarówno z kosztami poszczególnych urządzeń oraz koniecznością dysponowania odpowiednią ilością wolnego miejsca.
W przypadku, w którym dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z domowymi ćwiczeniami, na samym szczycie listy zakupów warto umieścić zwyczajne hantle o regulowanym obciążeniu. Możliwość dostosowana wagi sprawia, że poziom trudności będzie mógł rosnąć wraz z kolejnymi postępami. Liczba ćwiczeń z hantlami jest bardzo duża, a wykonywane ćwiczenia można precyzyjnie ukierunkować na preferowaną partię ciała. Dodatkowo, są one proste w konserwacji i nie zajmują byt wiele miejsca.
Rowerek stacjonarny to niezawodna maszyna do cardio
W przypadku, w którym jednym z głównych założeń planowanego treningu jest zwiększenie swojej wytrzymałości, warto rozważyć zakup rowerka stacjonarnego czy orbitreku. Oczywiście, równie dobre efekty przyniesie „tradycyjna” jazda na rowerze. Maszyny te cechują się jednak całkowitą niewrażliwością na trudne warunki pogodowe i można korzystać z nich np. podczas oglądania filmu czy serialu. Za zakupem sprzętu tego rodzaju przemawia również relatywnie niewielkie wymagania metrażowe, dzięki którym doskonale sprawdzi się on także w niewielkich salonach.
Atlas do ćwiczeń – gdy potencjalny brak miejsca nie jest problemem
Wielofunkcyjne atlasy to jedne z podstawowych sprzętów, po jakie sięgają osoby, które samodzielnie budują swoją miniaturową siłownię. Maszyny te mają nad hantlami jedną, kluczową przewagę w postaci większego maksymalnego obciążenia – dopiero na konstrukcjach tego rodzaju możliwym jest wykonywanie ćwiczeń z maksymalnym ciężarem. O ile hantle charakteryzują się zazwyczaj wagą w postaci ułamka masy ciała osoby ćwiczącej, na atlasie bez trudu ustawić można jej wielokrotność.
Należy jednak pamiętać, że inwestycje tego typu bywają bardzo kosztowne. Na szczęście, z pomocą może przyjść Ci TAKTO Finanse – firma specjalizująca się w pożyczkach długoterminowych, w której maksymalna wysokość zobowiązania może wynieść nawet 12 000 złotych. Podziel wnioskowaną kwotę na nawet 40 elastycznych, niewysokich rat – zbuduj swoją własną mini siłownię i ćwicz, kiedy chcesz!
WRÓĆ