Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Twój bank podniósł opłaty za prowadzenie konta? Co robić?

OSZCZĘDZANIE Opublikowano: 15.11.2019

Zmiany w taryfach opłat i prowizji to coś na co trzeba być przygotowanym, mając konto w banku. Instytucje łączą się, zmieniają barwy, a wraz z nimi często modyfikowane są warunki świadczenia usług w tym m.in. zasady prowadzenia kont. Co zrobić gdy Twój bank właśnie podniósł opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty? Czy warto rozważyć zmianę?

 

Jak wybrać najlepsze konto?

Czy wiesz ile kosztuje Cię co miesiąc prowadzenie konta, wykonane z niego przelewy czy ubezpieczenie karty? Zwykle nie przywiązujemy wagi do opłat, które wynoszą kilka lub kilkanaście złotych. Tymczasem w skali roku mogą się one skumulować do kwoty kilkuset złotych. To tyle co kosztuje nowy czytnik, jednodniowy wyjazd do Berlina albo nowa kurtka. Warto więc przyjrzeć się tym pozornie małym wydatkom, szczególnie gdy ponosimy je co miesiąc, przez kilka lat.
Bywa też, że dotąd darmowe albo bardzo tanie konto bankowe w skutek zmian w taryfie opłat i prowizji zaczyna kosztować kilkanaście złotych miesięcznie. Czy warto wtedy przenieść się do innego banku?
Na początek poznaj wszystkie opłaty związane z kontem. W wielu bankach są one zależne od różnych czynników. Np. prowadzenie konta jest darmowe, ale tylko wtedy, gdy właściciel używa karty płatniczej do konta i zrobi nią minimalną ilość transakcji w miesiącu. Albo przelewy – większość banków oferuje je za darmo, ale tylko kilka pierwszych, pozostałe są już osobno płatne.
Dlatego warto się zastanowić jak najczęściej korzystasz z konta. Czy częściej płacisz kartą czy wypłacasz pieniądze z bankomatu? Czy korzystasz z wypłatomatu swojej sieci czy innej? A może często podróżujesz i płacisz kartą za granicą albo potrzebujesz dodatkowej karty do konta dla swojego współmałżonka? Gromadzisz oszczędności? Chcesz korzystać z bankowości mobilnej? A może chcesz mieć konto w tym samym banku co dziecko, by móc mu sprawnie przelać pieniądze gdy ich potrzebuje?
Wszystkie te elementy są ważne gdy decydujesz jakie konto wybrać i mają wpływ na to, ile finalnie będzie Cię ono kosztować.

 

 

 

Konto nie musi być z nami na całe życie


Są takie obszary życia, w których wiele osób nie lubi i nie chce zmian. Jednym z nich jest bankowość.  Zmiana konta kojarzy się z koniecznością pójścia do placówki, a czasem wręcz ze staniem w kolejce, rozmową z pracownikiem banku, koniecznością przekazania nowego numeru do pracodawcy, urzędu skarbowego itp. Dlatego mimo podnoszenia opłat, niektórzy klienci nie decydują się na szukanie alternatyw. Często decydują się przez lata korzystać z pierwszego, założonego konta. Często nawet z konta założonego jeszcze w szkole albo podczas studiów. Warto jednak pamiętać, że wiele kont bankowych dla studentów jest prowadzonych tylko do ukończenia przez właściciela 26 lat. Przekształcenie konta w tzw. normalne, może się wiązać ze zmianą opłat.

 

 Jeśli jesteś osobą, która nie lubi przepłacać i zawsze szuka najkorzystniejszych ofert – możesz zmieniać banki, podobnie jak operatorów telefonicznych, czy dostawców usług multimedialnych – wybierając zawsze najkorzystniejszą opcję.
Jeżeli więc Twój bank podniósł opłaty – sprawdź oferty konkurencji. Przygotuj listę rzeczy, których potrzebujesz i sprawdź gdzie pakiet będzie najtańszy albo darmowy.

Klienci banków często boją się też przeniesienia konta ze względu na brak historii w nowym banku. Długa historia udokumentowanych wpływów często skraca drogę do wzięcia kredytu, pożyczki czy linii kredytowej w koncie. Często w banku, w którym mamy długo prowadzone konto, finansowanie jest dostępne niemal od ręki i bez formalności.

Jeśli zdecydujesz się na zmianę konta i niespodziewane wydatki zmuszą Cię do złożenia wniosku o pożyczkę w nowym banku – formalności mogą potrwać dłużej. Jeśli nie możesz czekać – skorzystaj z oferty TAKTO Finanse. Ekspresowa pożyczka online nie tylko uzyskała tytuł najlepszej pożyczki długoterminowej w rankingu pożyczkowym Sowa Finansowa za sierpień 2019, ale też jest dostępna prawie od ręki. Możesz wnioskować nawet o 25 000 zł, które rozłożysz na 42 raty.

 Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni