Hit wśród pożyczek - Takto Finanse Weź pożyczkę online i otrzymaj online

BLOG

Czy ubezpieczyć dziecko w szkole?

DZIECKO Opublikowano: 23.08.2017

Początek roku szkolnego to dodatkowe wydatki. Ledwo uporałeś się z wyprawką szkolną, a już trzeba wydać następne pieniądze  - na ubezpieczenie NNW dla dziecka. No właśnie, ale czy na pewno trzeba?Początek roku szkolnego to dodatkowe wydatki. Ledwo uporałeś się z wyprawką szkolną, a już trzeba wydać następne pieniądze  - na ubezpieczenie NNW dla dziecka. No właśnie, ale czy na pewno trzeba?

Ubezpieczenie NNW – Ty decydujesz, czy wykupujesz

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Nie musisz ubezpieczać swojego dziecka w szkole, choć możesz odnieść takie wrażenie na zebraniu klasowym lub też na widok informacji w dzienniku elektronicznym o zbiórce pieniędzy z tytułu składki na ubezpieczenie. Obowiązku ubezpieczenia dziecka nie ma. Niemniej jednak warto o takiej ochronie dla swojej latorośli pomyśleć – niekoniecznie wybierając ubezpieczenie szkolne.

Szkolne ubezpieczenie jest tańsze

Ochrona ubezpieczeniowa oferowana przez Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach ubezpieczenia szkolnego kosztuje mniej niż ubezpieczenie indywidualne. Rodzice uczniów korzystają z preferencyjnych warunków ze względu na ilość ubezpieczanych w danej placówce dzieci. Wiadomo, hurtem taniej. To jedna rzecz, dlaczego jest taniej niż prywatnie. Druga sprawa to kwota ubezpieczenia – zazwyczaj w ofercie szkolnej jest niewysoka, by zwiększyć dostępność dla mniej zamożnych rodzin.

Tańsze, czyli oferujące słabszą ochronę

Kwota, na jaką opiewa ubezpieczenie szkolne, pozostawia wiele do życzenia (zazwyczaj jest to 6 000 – 15 000 zł), a wypłacane świadczenia bywają mizerne. Ale też nie można się spodziewać spektakularnego odszkodowania w przypadku rocznej składki wynoszącej 30-50 zł. Takie są wypłacane przy podobnej wysokości składek, ale nie rocznych, a miesięcznych.

 

Może Cię też rozczarować zakres ochrony -  na przykład okaże się, że ubezpieczenie nie jest rozszerzone o wyczynowe uprawianie sportu – wówczas dziecko będzie objęte ochroną na przykład w szkole podczas lekcji w-fu, ale już na zajęciach sportowych pozalekcyjnych nie. Aby dokładnie poznać zakres ochrony, wnikliwie przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Choć oferta prawdopodobnie nie będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb, może się okazać, że będzie całkiem do przyjęcia. Albo wręcz odwrotnie, gdy nie będzie uwzględnione to, na czym Tobie najbardziej zależy.

Mocne strony

Pamiętaj, że ubezpieczenie szkolne zapewnia ochronę Twojemu dziecku zarówno w szkole, jak i poza jej murami, w dni wolne od nauki, a nawet w ferie zimowe i wakacje (zazwyczaj jednak obejmuje terytorium RP – planując wakacje poza granicami kraju warto wykupić dziecku dodatkowe ubezpieczenie).

Lepsze szkolne niż żadne

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na wykupienie ubezpieczenia innego niż szkolne, pamiętaj, że to szkolne będzie lepsze, niż żadne. Gdy Twoje dziecko będzie musiało być zaopatrzone na przykład w sprzęt ortopedyczny każdy pieniądz się przyda. A wypadki chodzą po ludziach, także tych najmniejszych.

Przerosły Ci szkolne wydatki? Skorzystaj z pieniędzy od TAKTO Finanse.Ocena: 5.0/5 ( 1 głosów)  
TAKTO Finanse
Autor

TAKTO Finanse

Redakcja

Nasz zespół to ponad 40 profesjonalistów (i ciągle się powiększa), którzy od 2012 roku z pasją, pełnym zaangażowaniem i nie zwalniając tempa pracują nad jakością produktu, który proponujemy Wam, naszym Klientom.


WRÓĆ

Jesteśmy wiarygodni